نیوز افیس – نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا درباره گزارشهای اخیر درباره دیدارش با رییس جمهور ایران در سال ۲۰۱۳ گفت که این دیدار خصوصی نبوده و برای پیگیری چند مساله در این مراسم حضور یافته است. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه بین الملل ” به نقل از پایگاه خبری جی […]

نیوز افیس –

نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا درباره گزارشهای اخیر درباره دیدارش با رییس جمهور ایران در سال ۲۰۱۳ گفت که این دیدار خصوصی نبوده و برای پیگیری چند مساله در این مراسم حضور یافته است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه بین الملل ” به نقل از پایگاه خبری جی تی ای، کیت الیسون از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا و معاون رییس کنگره ملی حزب دموکرات آمریکا می گوید که برای پیگیری وضعیت آمریکاییهای بازداشت شده در ایران و همچنین موضوع هسته ای ایران در یک نشست در سال ۲۰۱۳ با حضور حسن روحانی رییس جمهوری ایران شرکت کرده است.

وی در این زمینه گفت: به عنوان بخشی از نشست مجمع عمومی سازمان ملل و به خاطر در جریان بودن مذاکرات هسته ای من در یک نشست با رییس جمهور ایران که ۵۰ نفر دیگر از رهبران مسلمان آمریکا نیز حضور داشتند شرکت کردم.

این یک ضیافت شام خصوصی نبود و قبلش نمی دانستم چه کسانی آنجا حضور دارند.

وی همچنین گفت که شرکت من در این نشست به معنای تایید دیدگاههای افراد شرکت کننده دیگر نبود.

هفته گذشته روزنامه وال استریت ژورنال مدعی شده بود که الیسون به همراه دو تن دیگر از نمایندگان آمریکایی در یک ضیافت شام خصوصی با حسن روحانی شرکت کرده اند.

ادعایی که بلافاصله از سوی دفتر رییس جمهوری ایران نیز رد شد.

پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور طی بیانیه ای ادعای ملاقات و شام محرمانه سه نفر از اعضای کنگره امریکا با رییس جمهور در سفر سال ۲۰۱۳ به نیویورک را بی اساس و کذب محض دانست.

وی افزود: حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در سفرهای سالانه به نیویورک و مقر سازمان ملل متحد، برنامه های متعددی با نخبگان سیاستمداری و اندیشکده ها، علمای جوامع دینی، اصحاب رسانه و .

برگزار می کنند که در آنها شخصیت های متعددی از داخل و یا خارج از آمریکا حضور پیدا می کنند.

وی ادامه داد: تمام این دیدارها و ملاقاتها همراه با اطلاع رسانی بوده و هیچ ملاقات یا دیداری به صورت محرمانه انجام نپذیرفته است.

پایان خبر/م http://fna.

ir/a3x7ke
کلید واژه ها: رییس جمهورآمریکاایرانحسن روحانیدفتر رییس جمهورمجلس نمایندگانروحانینشست مجمع عمومی سازمان مللروزنامه وال استریت ژورنالاطلاع رسانیرییس جمهوریدیدارمجمع عمومی سازمان مللسازمان مللوال استریت ژورنالآمریکاییدفتر رییس جمهورینیویورکمذاکرات هسته ایدکتر حسن روحانیپرویز اسماعیلیهسته ایموضوع هسته ایجمهوریمذاکرات هستههمراهاطلاعگزارشکنگرهرسانی

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: سیاسی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد