نیوز افیس – موسسه سرمایه در اقدامی شایسته در جهت بهره حداکثری مشتریان از زمان حضور خود در شعب این موسسه اقدام به چاپ جدول سودوکو در پشت برگه های نوبت دهی خود نموده است تا ضمن بهره شایسته و بهینه از کاغذه های نوبت دهی بتواند مشتریان خود را از فواید بسیار حل این […]

نیوز افیس –

موسسه سرمایه در اقدامی شایسته در جهت بهره حداکثری مشتریان از زمان حضور خود در شعب این موسسه اقدام به چاپ جدول سودوکو در پشت برگه های نوبت دهی خود نموده است تا ضمن بهره شایسته و بهینه از کاغذه های نوبت دهی بتواند مشتریان خود را از فواید بسیار حل این جدول متنفع نماید.

– از جمله فواید حل این جدول عبارت است از رشد مهارت های ظریف و عمقی حرکتی، رشد تعاملات مدنی و برقراری ارتباط با اطرافیان، خلق آثار تازه از طریق دستکاری محیط پیرامون، رشد زبان و عواطف و رشد هوش از جمله مزایای این بازی است.

موسسه سرمایه در اقدامی جذاب و مبتکرانه، پشت برگه های نوبت دهی شعب خود را به جداول سودوکو، شعارهای تشویقی در راستای حفظ محیط زیست، صرفه جویی در مصرف کاغذ و اطلاع رسانی در خصوص آخرین خدمات و محصولات موسسه اختصاص داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل از، در راستای افزایش رضایتمندی مشتریان محترم موسسه سرمایه و در جهت حفظ و نگهداری هرچه بیشتر از منابع طبیعی و صرفه جویی در مصرف کاغذ، این موسسه در اقدامی مبتکرانه و جذاب اقدام به چاپ جداول سودوکو در پشت برگه های نوبت دهی برای استفاده بهینه مشتریان از مدت حضور خود در شعبه نمود.

شایان ذکر است هدف از این طرح استفاده بهینه از برگه های نوبت دهی، ترویج فرهنگ بهره وری و افزایش نشاط ذهنی مشتریان می باشد.

تاریخچهسودوکو، مخفف یک عبارت ژاپنی 数字は独身に限る که خوانده می شود سوجی وادوکوشین نی کاگیرو به معنی ارقام باید تنها باشند است.

هر چند این بازی برای اولین بار در یک مجله پازل آمریکایی در سال ۱۹۷۹ انتشار یافت، ولی انتشار آن به طور مستمر و پی گیر برای نخستین مرتبه بر می گردد به ژاپن در ۱۹۸۶ و از سال ۲۰۰۵ این سرگرمی به محبوبیت جهانی دست یافت و نخستین مسابقه ملی آن در سال ۲۰۰۸ در فیلادلفیا، آمریکا برگزار شد.

در ایران برای اولین بار روزنامه همشهری در سال ۱۳۸۵ ه.

ش اقدام به چاپ سودوکو به صورت روزانه کرد.

قانون بازینوع متداول سودوکو یک جدول ۹x9 است که کل جدول هم به ۹ جدول کوچک تر ۳x3 تقسیم شده است.

در این جدول چند عدد به طور پیش فرض قرار داه شده که باید باقی اعداد را با رعایت سه قانون زیر یافت:قانون اول: در هر سطر جدول اعداد ۱ الی ۹ بدون تکرار قرار گیرد.

قانون دوم: در هر ستون جدول اعداد ۱ الی ۹ بدون تکرار قرار گیرد.

قانون سوم: در هر ناحیه ۳x3 جدول اعداد ۱ الی ۹ بدون تکرار قرار گیرد.

بازی سودوکو و تاثیرات آن بر مغز:سودوکو جدولی است که امروزه یکی از سرگرمی های رایج در کشورهای مختلف جهان به شمار می آید و به عنوان یک ابزار آموزشی بسیار مفید در کودکان نیز به کار می رود.

رشد مهارت های ظریف و عمقی حرکتی، رشد تعاملات مدنی و برقراری ارتباط با اطرافیان، خلق آثار تازه از طریق دستکاری محیط پیرامون، رشد زبان و عواطف و رشد هوش از جمله مزایای بازی کردن برای کودکان است.

در حین بازی، کودک در معرض انواع محرکات قرار گرفته و ارتباطات زیادی در ذهنش شکل می گیرد و در نتیجه رشد مغزی وی را به همراه دارد.

بازی یکی از مهم ترین دلایل در تقویت مغز به حساب می آیند، بازی کودک نوعی ورزش و تمرین برای مغز او به شمار می رود.

از آن زمانی که موج سودوکو دنیا را فرا گرفته است تحقیقاتی نیز بر روی مغز افرادی که این سرگرمی را دوست داشتند انجام شد که طی آن فعالیت بالای سلول های خاکستری و تقویت سلول های مغزی به ثبت نهایی رسید.

در این بازی فرد ترغیب شود تا پایان حل کامل پازل، بازی کند همگی سبب هوشیار شدن و درگیر شدن سلول های مغزی و جلوگیری از بروز بیماری آلزایمر یا زوال عقل می شود.

بر اساس جدیدترین تحقیقات صورت گرفته توسط پژوهشگران دانشگاه کمبریج حل جدول سودوکو در دوران کودکی به ویژه بین سنین ۷ الی ۱۱ سال علاوه بر افزایش هوش و توانمدی ذهنی کودک باعث افزایش دامنه ی لغات او نیز می شود.

پژوهشگران علاوه بر جدول سودوکو حل جدول کلمات متقاطع را نیز یکی از راههای بهبود حافظه و مهارت های کلامی در کودکان معرفی کرده اند.

استراتژی ها و تاثیراتتمرکزهنگام تمرکز، ذهن توانایی جمع آوری ابزارهای مورد نیاز برای حل مشکلات پیچیده را دارد.

در حقیقت، تمرکز شدید شاید یکی از دلایل توانایی های غیر عادی دانشمندان بزرگ در محاسبات پیچیده و به خاطر سپردن مطالب فراوان باشد.

بهینه سازیبرای افزایش سرعت پردازش ذهنی و حل مسئله بر اشتباهات فردی و نقاط ضعف غلبه کرده و راه حل های میانبر و جایگزین قرار می دهد.

هر چه بیشتر تمرین کند تا به دنبال راه های مختلف تر باشد (و هیچ گزینه ای را هر چند غیر معقول، بدون بررسی کنار نگذارد)، ذهن کودک می تواند، بهینه ترین راه حل را پیدا کند.

حل مسالهسرعت انتقال و تصمیم گیری در مغز را به نحو عجیبی افزایش می دهد.

در کنار آن به افزایش مهارت های حل مسئله کمک بزرگی می کند.

ورزش مغزیاین بازی برای مغز انسان ورزشی به حساب می آید تا قدرتمند تر بشود.

‏این بازی یک جور نرمش برای مغز است.

می توانید قبل از شروع به درس خواندن کمی بازی کند تا ببینید چقدر به درس خواندن کمک می کند.

‏همچنین منجر به رشد مهارت های ظریف و عمقی حرکتی خواهد شد.

کلید واژه ها: جدولموسسه سرمایهموسسهقانونسرمایهصرفه جوییبازیروزنامه همشهریافزایشسرگرمینخستینکاغذآمریکامنابع طبیعیاطلاع رسانیاولینآمریکاییمحیطظریفژاپنجهانمصرفبهره وریروزنامهمدنیکوچک تربرگزارقوانینهمشهریمسابقه

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: اقتصادی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد