نیوز افیس – متهم قتل راننده اتوبوس بین شهری که به خاطر اختلاف مالی اقدام به قتل کرده بود در حالی بعد از گذشت۳ سال از زمان وقوع قنتل پای میز محاکمه قرار گرفت که ادعا می کرد بی گناه است. – ” به گزارش سایت قطره و به نقل ازفانوس ،رسیدگی به این پرونده […]

نیوز افیس –

متهم قتل راننده اتوبوس بین شهری که به خاطر اختلاف مالی اقدام به قتل کرده بود در حالی بعد از گذشت۳ سال از زمان وقوع قنتل پای میز محاکمه قرار گرفت که ادعا می کرد بی گناه است.

– ” به گزارش سایت قطره و به نقل ازفانوس ،رسیدگی به این پرونده از خرداد ماه سال ۹۳ و در جریان رسیدگی به پرونده قتل مرموز راننده اوبوس شرکت واحد در پاکدشت در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت .

ماجرا از این قرار بود که صبح روز ۱۳ خرداد عابرانی که قصد عبور از خیابان امام خمیتی پاکدشت را داشتند با صحنه وحشتناکی رو به رو شدند.

راننده یک دستگاه اتوبوس بین شهری با صورتی غرق در خون پشت فرمان اتوبوس به قتل رسیده بود .

عابران با مشاهد این صحنه بلافاصله موضوع را به پلیس اطلاع دادند .

با حضور ماموران پلیس در محل حادثه تحقیقات درباره عامل وقوع این حادثه در دستور کار قرار گرفت هیچ کدام از عابران متوجه فرد با افراد مشکوک در محل حادثه نشده بودند .

بررسی اولیه دوربین ها هم مورد مشکوکی را ضبط نکرده بود .

با اجازه انتقال جسدراننده اتوبوس به پزشکی قانونی مشخص شدن هویت مقتول و کشف راز قتل مشکوک وی در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت .

ماموران پلیس موفق شدند با وجود یک کارت بانکی داخل جیب لباس مقتول هویت وی را کشف کنند .

با مشخص شدن هویت مقتول تحقیقات از اولیای دم آغاز شد.

به دستور باز پرس خانواده مقتول برای روشن شدن عامل ماجرا به اداره پلیس آگاهی دعوت شدند .

همسر مقتول در جریان تحقیقات پلیسی گفت :همسرم با کسی مشکل خاصی نداشت.

ولی از مدت ها قبل با یکی از بستگان دورش بر سر مالکیت یک قطعه زمین به مشکل برخورده بود .

وی گفت : حالا که همسرم به قتل رسیده است من از یاشار شکایت دارم.

باطرح شکایت از یاشار وی به عنوان تنها مظنون در پرونده قتل راننده اتوبوس تحت تعقیب قرار گرفت و باز داشت شد .

باشار که در یک کارخانه جمع آوری ضایعات درست در نزدیکی محل جنایت کار می کرد وی به کاراگاهان گفت : اختلاف ملکی با حسین را قبول دارم اما قتلی انجام نداده ام و در زمان وقوع حادثه در محل کارم حضور داشتم .

با ثبت اظهارات متهم تحقیقات از همکاران و کارگران کارخانه ضایعات نیز در دستور کار قرار گرفت و مشخص شد در زمان قتل وی در کارخانه حضور داشته و یک محموله بزرگ آهن را هم ترخیص کرده است .

در حالی که تحقیقات به بن بست رسیده بود .

کاراگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی به بررسی شماره تماس های متهم پرداخته و کشف کردند وی در روز و شب حادثه بارها با مقتول تماس داشته و در چندین پیامک وی را به قتل تهدید کرده است .

با بدست آمدن این سرنخ ها بار دیگر کارگران کارخانه مورد باز جویی قرار گرفتند و مدعی شدند یاشار به آنها پول داده تا شهادت بدهند که او را در کارخانه و در حال ترخیص محموله آهن مشاهده کرده اند .

در صورتی که او درست در زمان ترخیص محموله ضایعات به کارخانه آمده بود و از قصد جلوی دوربین های کارخانه حاضر شده بود تا صحنه سازی کند.

یاشار با قرار بازداشت قانونی به زندان فرستاده شد ، او مدعی بود هیچ قتلی انجام نداده و در زمان وقوع قتل در محل کارش حضور داشته است .

با تکمیل تحقیقات پرونده در نوبت رسیدگی قضایی قرار گرفت.

سر انجام صبح امروز متهم درشعبه دوم دادگاه کیفری یک استان محاکمه شد.

در ابتدای جلسه وکیل اولیای دم در جایگاه ایستاد و از سوی چهار فرزند مقتول درخواست قصاص کرد.

و گفت :متهم با صحنه سازی قصد داشت روال رسیدگی به پرونده را مخدوش کند .

پس از آن متهم اصلی در جایگاه قرار گرفت و گفت: نزدیک به سه سال است که در زندان هستم .

جدا از اینکه در جربان قتل راننده اتوبوس هیچ دخالتی نداشته ام .

این مدت بلاتکلیفی درزندان باعث شده به بیماری روحی و روانی مبتلا شوم .

تقاضا دارم که مرا آزاد کنید.

در ادامه قضات به متهمان فیلم های دوربین مداربسته را نشان دهند که باز هم آنها همه چیز را منکر شدند و اعلام کردند هیچ قتلی انجام نداده و شهادت کارگران کارخانه را نیز قبول ندارد.

در پایان رسیدگی به این پرونده قضات شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران وارد شور شدند تا برای سرنوشت متهمان تصمیم گیری کنند.

کلید واژه ها: راننده اتوبوسرانندهاتوبوسپلیسکارخانهحادثهکارگرانمحاکمههویتهمسرپاکدشتپزشکی قانونیمرموزشکایتخردادمشکلخانوادهانتقالدوربینخیابانپزشکیبانکیصورتیپیامکگزارشادارهجنایتاطلاعسال ۹۳مالی

سایت خبری نیوز افیس
منبع کلی سایت: وب سایت عصر هامون

دسته بندی: حوادث برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد