نیوز افیس – سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شامگاه شنبه ۲۳ دی مهمان ویژه چهارمین شب از جشنواره موسیقی فجر در برج آزادی شد. – اسلامی پس از بازدید از مجموعه برج آزادی در دفتر یادبود این برج، متنی را به یادگار نوشت و سپس به سالن اجرای کنسرت رفت. سورنای برای […]

نیوز افیس –

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شامگاه شنبه ۲۳ دی مهمان ویژه چهارمین شب از جشنواره موسیقی فجر در برج آزادی شد.

– اسلامی پس از بازدید از مجموعه برج آزادی در دفتر یادبود این برج، متنی را به یادگار نوشت و سپس به سالن اجرای کنسرت رفت.

سورنای برای اجرا در جشنواره موسیقی فجر، رپرتواری شامل قطعات شاد و محزون موسیقی غنی لری را انتخاب کرده بود که عمدتاً از آثار خاطره انگیز سال های دورتر موسیقی لری بودند.

کنسرت شب گذشته با اجرای قطعه معروف سوزه سوزه آغاز شد و در ادامه آثاری نظیر سیت بیارم ، کوش طلا ، آواز علیدوستی ، بزارن بینابینا هه لاو ، هه گله ، کوچکله ، هه وله ، آوازهای ساریخانی و دنگ دال اجرا شد.

در نهایت اجرای سورنای با دونوازی سرنا و کمانچه با هنرنمایی احسان عبدی پور و محمدرحیم باجلاوند به پایان رسید تا این قطعه بی کلام حسن ختامی بر اجرای زیبای سورنای در جشنواره موسیقی فجر باشد.

محمدرحیم باجلاوند (کمانچه و خواننده)، احسان عبدی پور (سرپرست و نوازنده سرنا)، محمد قربانی (تار)، بابک پیمانی (تنبک و سازهای کوبه ای) و داوود رضایی (کمانچه) اعضای دسته سورنای را در اجرای این کنسرت تشکیل می دادند.

دسته سورنای کار خود را از سال ۸۳ آغاز کرد و تاکنون کنسرت های متعددی را در جشنواره های مختلف برگزار کرده است.

سید عباس صالحی ادامه پیدا خواهد کرد.

کلید واژه ها: جشنواره موسیقی فجرجشنواره موسیقیموسیقیجشنوارهکنسرتبرج آزادیوزیر فرهنگ و ارشادمحمداسلامیخاطره انگیزارشادصالحیآزادیعلیدوستیوزیرهنرنمایینوازندهبرگزارقربانیانتخابفرهنگرضاییمعروفسالنشنبهدفتر

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: خواندنی ها برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد