نیوز افیس – نیوزافیس- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه ای به رییس موسسه مرکزی، با اشاره به پرمصرف بودن کاغذ بالکی جهت چاپ کتاب، خواستار حل مشکل عدم تخصیص ارز مبادله ای برای واردات این نوع کاغذ شد. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازروز یکشنبه نیوزافیس از وزارت فرهنگ و […]

نیوز افیس –

نیوزافیس- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه ای به رییس موسسه مرکزی، با اشاره به پرمصرف بودن کاغذ بالکی جهت چاپ کتاب، خواستار حل مشکل عدم تخصیص ارز مبادله ای برای واردات این نوع کاغذ شد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازروز یکشنبه نیوزافیس از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در نامه ای به ولی الله سیف ، ضمن اشاره به استفاده بیش از ۹۰ درصد ناشران از کاغذ مکانیکال بالکی از سوی ناشران، خواستار حل مشکل عدم تخصیص ارز مبادله ای به این نوع کاغذ شده است.

در بخشی از این نامه صالحی خطاب به سیف آمده است: با عنایت به اینکه کاغذ مذکور، زیر دسته ردیف تعرفه ۴۸۰۲۶۱۰۰ کاغذ چاپ و تحریر بوده که طی نامه شماره ۲۰۶۸۴۷/۶۰ مورخ ۹۶٫

۹٫

۱۹ تحت فهرست ۵۷ قلم ردیف کالاهای وارداتی به آن موسسه جهت تخصیص ارز مبادله ای اعلام شده، خواهشمند است دستور فرمایید نسبت به پیگیری و رفع مشکل، اقدام لازم، معمول و از نتیجه، این وزارت را مطلع نمایند.

شایان ذکر است در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد از ناشران پرکار سرزمین از کاغذ مکانیکال بالکی جهت چاپ کتاب استفاده می کنند؛ با توجه به فرا رسیدن ایام برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، تخصیص ارز مبادلاتی به این نوع کاغذ به منظور رفع مشکل مذکور، موجب امتنان خواهد بود .

بر پایه این خبر، پس از اینکه ارز مبادلاتی کاغذ بالکی کتاب حذف شد و پس از گذشت بیش از ۵۰ روز، با وجود تایید وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت مبنی بر تخصیص ارز به این نوع کاغذ، گزارش ها حاکی از آن است که معاونت ارزی موسسه مرکزی کماکان، ارز مبادلاتی موردنیاز به این کار را تخصیص نداده است.

این در حالیست که کاغذ بالکی که اصلی ترین کاغذ مورد استفاده در چاپ کتاب است، از این ارز محروم مانده ولی کاغذهای گلاسه، ارز مبادلاتی می گیرند که بیشتر مصرف آنها در تبلیغات است.

کلید واژه ها: کاغذارز مبادله ایوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامینمایشگاه بین المللی کتابچاپ کتابکتابارشادموسسه مرکزینمایشگاه بین المللیاسلامیوزیر فرهنگ و ارشادنامهمشکلفرهنگوزارتکالاهای وارداتیسیدعباس صالحیوارداتموسسهولی الله سیفوزارت فرهنگمرکزیصالحیگزارشنیوزافیسبین المللیدرصدوزیرمصرفنمایشگاه

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: خواندنی ها برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد