نیوز افیس – نیوزافیس – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در تالار برج آزادی به تماشای اجرای دسته موسیقی سورنای لرستان نشست. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگارفرهنگی نیوزافیس، سیدعباس صالحی شنبه شب و در چهارمین روز از برگزاری سی و سومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر با حضور در […]

نیوز افیس –

نیوزافیس – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در تالار برج آزادی به تماشای اجرای دسته موسیقی سورنای لرستان نشست.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگارفرهنگی نیوزافیس، سیدعباس صالحی شنبه شب و در چهارمین روز از برگزاری سی و سومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر با حضور در برج آزادی به تماشای موسیقی محلی لرستان به سرپرستی احسان عبدی پور نشست.

این دسته موسیقیایی محلی که از سال ۸۳ فعالیت خود را آغاز کرده تاکنون اجراهای بسیاری در داخل و خارج از سرزمین داشته است.

این دسته امشب قطعاتی ازرپرتوارو مقام های اصیل موسیقی لرستان و دیگر مناطق لرنشین سرزمین اجرا کرد.

در این دسته احسان عبدی پور سرپرست و نوازنده سورنای ، محمد رحیم باجلاوند نوازنده کمانچه و خواننده به همراه محمد قربانی تار ، بابک پیمانی تنبک و داود رضایی کمانچه می نوازند.

اجرای بی کلام همنوازی سورنای، کمانچه و قطعاتی چون سیت بیارم ، دنگ دال ، آواز علیدوستی از دیگر قطعتی بود که این دسته نواخت.

سی وسومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر ۲۰ تا ۳۰ دیماه جاری در برج آزادی ، فرهنگسرای نیاوران ، تالارهای وحدت و رودکی برگزارمی شود.

فراهنگ**۹۲۴۶**۱۵۴۰** ۱۸۲۳ خبرنگار: علیرضا مرادی* انتشار: طاهره نبی اللهی
کلید واژه ها: جشنواره بین المللی موسیقی فجرموسیقیدسته موسیقیبرج آزادیلرستانوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیبین المللیفرهنگسرای نیاورانوزیر فرهنگ و ارشادآزادیفرهنگجشنوارهنوازندهسیدعباس صالحیارشادنیوزافیسوزیرعلیدوستیسرزمینمحمدخوانندهاسلامیقربانیمناطقهمراهرضاییصالحیگزارشامروزشنبه

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: خواندنی ها برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد