نیوز افیس – وزارت فرهنگ و کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان و موسسه توسعه و بازسازی اروپا در مورد گسترش همکاری های متقابل در زمینه گردشگری یادداشت تفاهم امضا کردند. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خبرگزاری فارس” در تاشکند، وزارت فرهنگ و کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان و موسسه توسعه و […]

نیوز افیس –

وزارت فرهنگ و کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان و موسسه توسعه و بازسازی اروپا در مورد گسترش همکاری های متقابل در زمینه گردشگری یادداشت تفاهم امضا کردند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خبرگزاری فارس” در تاشکند، وزارت فرهنگ و کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان و موسسه توسعه و بازسازی اروپا در مورد گسترش همکاری های متقابل در زمینه گردشگری یادداشت تفاهمی امضا کردند.

ازبکستان نخستین کشوری است که موسسه توسعه و بازسازی اروپا برای اجرای طرح های مشترک در زمینه گردشگری و میراث فرهنگی انتخاب کرده است.

این یادداشت تفاهم تأمین مالی طرح های توسعه زیربنایی، حفظ، اداره و بهره برداری از آثار تاریخی و همچنین پیشبرد گردشگری فرهنگی را در نظر دارد.

بر اساس توصیه های انستیتوی اسمیتسونوف آمریکا و سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد، برنامه جامع توسعه گردشگری خیوه و استان خوارزم را تدوین خواهد کرد.

امضای یادداشت تفاهم همکاری در موسسه توسعه و بازسازی اروپا در لندن در چارچوب میزگردی با موضوع گردشگری پایدار و بازرگانی در میراث فرهنگی: ستیزه جویی ‎ها و امکانات برگزار شد.

ازبکستان در سال ۱۹۹۲ میلادی به موسسه توسعه و بازسازی اروپا پیوست و در ماه می سال ۱۹۹۳ میلادی در شهر تاشکند نمایندگی این موسسه افتتاح شد.

موسسه توسعه و بازسازی اروپا تاکنون به دولت ازبکستان و شرکت های خصوصی برای اجرای ۵۵ طرح معادل ۹۰۰ میلیون یورو وام داده است.

پایان خبر/ح http://fna.

ir/a3wzxe
کلید واژه ها: گردشگریتوسعهبازسازیازبکستاناروپاموسسهفرهنگمیراث فرهنگیوزارت فرهنگفرهنگیشرکت های خصوصیدولتبرگزارآثار تاریخیوزارتمیراثسازمان مللنمایندگیخبرگزاریخبرنگارآمریکاانتخابنخستینتاریخیافتتاحبرنامهتوصیهادارهاستانگزارش

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: خواندنی ها برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد