نوسانات بورس تهران با نگاه به بازارهای جهانی | شاخص کل بازار

نیوز افیس – شاخص کل بازار بورس تهران در پایان دادوستدهای آخرین روز کاری هفته با رشد ۲۴۴ واحدی (معادل ۰٫ ۲۵ درصدی) را تجربه کرد و به سطح ۹۸ هزار و ۳۴۷ واحدی قرار گرفت. – . نماد معاملاتی فملی متعلق به شرکت ملی صنایع مس ایران ، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد […]

نیوز افیس –

شاخص کل بازار بورس تهران در پایان دادوستدهای آخرین روز کاری هفته با رشد ۲۴۴ واحدی (معادل ۰٫

۲۵ درصدی) را تجربه کرد و به سطح ۹۸ هزار و ۳۴۷ واحدی قرار گرفت.

– .

نماد معاملاتی فملی متعلق به شرکت ملی صنایع مس ایران ، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر بورس داشت.

مهدی طحانی، مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه در گفتگو با “شمانیوز ” از حال و هوای این روزهای بازار سرمایه و شاخص کل میگوید.

طحانی با بیان اینکه در دو هفته اخیر دو عامل مهم و تاثیر گذار بر بازار سرمایه اثرگذار بوده است، گفت: تزلزل کامودیتی ها در بازارهای جهانی موجب شد تا بازار سرمایه مقداری به شرکت های کالا محور با توجه به رشد نرخ هایی که در ماه های اخیر در سهام داشتند با احتیاط نگاه کند، همچنین در نمودارهای تکنیکال هم فارغ از مباحث بنیادی، هشدار کاهش نرخ یا اصلاح نرخ وجود دارد .

این کارشناس بازار سرمایه افزود: از طرف دیگر نرخ برابری دلار به ریال رشد کرد و این رشد به یکباره و پر شتاپ صورت گرفت و همین امر موجب شد تا نرخ آنها بیشتر کاهش پیدا نکنند و در واقع استراحت زمانی درقیمت سهام آنها رخ دهد، به عبارتی شاخص کل بین ۹۷ هزار تا ۹۸ هزارواحد نوسان می کند.

وی گفت: نظر شخصی من این است شاخص بازار سرمایه با یک شیب ملایم رو به صعود خواهد بود و از طرف دیگر نرخ کالاها در بازارهای جهانی نیز مهم می باشد که باید سرمایه گذاران به این نرخ ها نیز توجه داشته باشند.

مدیر عامل سرمایه گذاری آوای آگاه با بیان اینکه چشم انداز بازار همچنان مثبت است گفت: اگر سهام های کالامحور هم نتوانند صعودی داشته باشند،ولی در مقابل صنایعی مانند دارویی ، خودرویی وصنایع دیگر که رشدی نداشتند میتوانند در سایه کاهش نرخ کامودیتی ها رشد مناسبی را داشته باشند .

طحانی در مورد وضعیت معاملات در هفته آتی گفت: هفته بعد نیز احتمالا شاخص کل بورس تهران متعادل و با حجم روزانه بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیارد تومان معاملات راشاهد خواهیم بود.

کلید واژه ها: بازار سرمایهبازارسرمایهنرخبورس تهرانسرمایه گذاریمعاملاتشاخصبورستهرانجهانیسرمایه گذارانسهامکاهششاخص کل بورسنرخ کالاهاواحدیبازار بورسمدیرعاملمیلیارداستراحتکارشناساصلاحمشاورگفتگوایرانهشدارمهدیصورتهایی

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: اقتصادی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد