نیوز افیس – نشست تخصصی پایگاه های میراث جهانی و میراث فرهنگی سرزمین امروز چهارشنبه ۲۵ بهمن ۹۶ با حضور معاون میراث فرهنگی و مدیران پایگاه های ملی و جهانی آغاز شد. – به نقل از میراث آریا، فرهاد عزیزی مدیرکل امور پایگاه های میراث جهانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ابتدای […]

نیوز افیس –

نشست تخصصی پایگاه های میراث جهانی و میراث فرهنگی سرزمین امروز چهارشنبه ۲۵ بهمن ۹۶ با حضور معاون میراث فرهنگی و مدیران پایگاه های ملی و جهانی آغاز شد.

– به نقل از میراث آریا، فرهاد عزیزی مدیرکل امور پایگاه های میراث جهانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ابتدای این مراسم گفت: در حال حاضر ۷۵ پایگاه ملی و ۲۲ پایگاه جهانی در سرزمین وجود دارد که در این پایگاه ها علاوه بر موضوعات حفاظت، مرمت و سامان دهی آثار، ایجاد امکانات و زیرساخت های مورد نیاز گردشگران و معرفی ارزش های برجسته جهانی آثار در دستور کار قرار دارد.

او تصریح کرد: تمام فعالیت ها در پایگاه های میراث فرهنگی به ویژه پایگاه های جهانی طبق پلان مدیریت و براساس برنامه ریزی های مصوب، هر سال از سوی همکاران امور پایگاه ها انجام می شود، این اقدامات با هدایت و نظارت بالغ بر ۴۰۰ کارشناس، استاد خبره و شورای راهبردی انجام می شود.

عزیزی ادامه داد: پایگاه ها به عامل جایگاه و شان ملی و بین المللی، توجه و حضور مداوم مردم و گردشگران در این فضاها، پراکندگی یکنواخت و گسترش آنها در سرزمین و امکاناتی که به لحاظ سخت افزاری، نرم افزاری و منابع انسانی دارند، می توانند نقش مهم و موثری در توسعه و آبادانی مناطق مختلف سرزمین داشته باشند.

مدیرکل امور پایگاه های میراث جهانی افزود: دفتر امور پایگاه ها تاکنون تمام تلاش خود را برای همسان سازی کیفی پایگاه ها به لحاظ امکانات و اعتبارات به کار بسته است، همچنین ایجاد فرصت برای پژوهش و تعامل با مراکز علمی و آموزشی در سطح ملی و بین المللی برای انجام مطالعات کاربردی و اقدامات اجرایی مشترک از دیگر مواردی است که دفتر امور پایگاه ها پیگیری می کند.

او گفت: به رغم توجه به مسائل و مشکلات و کمک های بسیار زیاد بخش های مختلف سازمان میراث فرهنگی و سایر دستگاه ها به ویژه سازمان برنامه و بودجه به پایگاه های میراث جهانی و ملی، محدودیت های متعددی به لحاظ مالی و تشکیلاتی پیش روی پایگاه ها قرار دارد و تا رسیدن به نقطه مطلوب در این حوزه فاصله بسیار زیادی وجود دارد، اما با تلاش صادقانه فعالان این حوزه دستیابی به وضعیت مطلوب دور از دسترس نیست.

کلید واژه ها: میراث فرهنگیمیراثمیراث جهانیجهانیفرهنگیسازمان میراث فرهنگیسرزمینبین المللیگردشگرانسازمان برنامهبرنامهبرنامه ریزیعزیزیصنایع دستیهمسان سازیچهارشنبهدفترگردشگریآبادانیکاربردیمدیرانمدیریتمشکلاتتوسعهبودجهشورایمناطقمراسمامروزفرهاد

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: یادداشت و گفت و گو برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد