نیوز افیس – نیوزافیس- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اهمیت موسیقی نواحی آنقدر است که می توان هویت یک ملت را از دریچه این گونه موسیقیایی دید. – سید عباس صالحی در حاشیه اجرای دسته موسیقی سورنای لرستان که شامگاه امروز در برج آزادی برگزار شد درباره عامل انتخاب تماشای این اجرا به خبرنگار […]

نیوز افیس –

نیوزافیس- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اهمیت موسیقی نواحی آنقدر است که می توان هویت یک ملت را از دریچه این گونه موسیقیایی دید.

– سید عباس صالحی در حاشیه اجرای دسته موسیقی سورنای لرستان که شامگاه امروز در برج آزادی برگزار شد درباره عامل انتخاب تماشای این اجرا به خبرنگار نیوزافیس گفت: موسیقی نواحی ایران شبیه اقلیم جغرافیایی کشورمان متنوع است و همانطور که در اقلیم سرزمین تنوع بسیاری داریم موسیقی نواحی نیز تنوع ایران با همه هویت متکثرش نشان می دهد.

وی افزود: به نظر می رسد همانطور که زبان ، خط و پاره ای چیزهای دیگر نمایانگر اجزای هویتی یک ملت هستند ، موسیقی هم هویت ملت ها را نشان می دهد.

وزیر تاکید کرد: موسیقی ایرانی با تنوع اقلیمی توانسته به خوبی هویت ملت ایران را نشان دهد.

صالحی خاطرنشان کرد: با این نوع نگاه به نظرم آمده که در جشنواره و در بخش موسیقی نواحی حضور یابم و این حضور می تواند نگاهی باشد به اینکه هویت را از دریچه موسیقی نیز می توان به تماشا نشست.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا دسته موسیقی سورنای لرستان به سرپرستی احسان عبدی پور شامگاه امروز شنبه اجرای خود را در برج آزادی با حضور وزیر فر هنگ و ارشاد اسلامی اجرا کرد.

سی و سومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر با ۱۰۰ اجرا از سبک های مختلف موسیقی از دسته های داخلی و خارجی از ۲۰ تا ۳۰ دی ماه در تالارهای مختلف تهران در حال برگزاری است.

کلید واژه ها: موسیقیموسیقی نواحیهویتجشنواره بین المللی موسیقی فجروزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیدسته موسیقیایراننشانبرج آزادیوزیر فرهنگ و ارشادنیوزافیسجشنوارهموسیقی ایرانیاسلامیبرگزاروزیرلرستانصالحیامروزآزادیارشادبین المللیسرزمینخبرنگارانتخابایرانیگزارشاهمیتتهرانفرهنگ

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: خواندنی ها برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد