نیوز افیس – نیوزافیس – معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: با توجه به پیشرفت انجام شده، تالار مرکزی رشت اوایل سال آینده افتتاح می شود. – علی اصغر کاراندیش روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه تالار مرکزی رشت در گفت و گو با خبرنگار نیوزافیس افزود: ۳۰۰ […]

نیوز افیس –

نیوزافیس – معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: با توجه به پیشرفت انجام شده، تالار مرکزی رشت اوایل سال آینده افتتاح می شود.

– علی اصغر کاراندیش روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه تالار مرکزی رشت در گفت و گو با خبرنگار نیوزافیس افزود: ۳۰۰ مجتمع فرهنگی – هنری در سراسر سرزمین درحال احداث است که با ساخت و تکمیل آنها ، به فضای مطلوب و استاندارد فرهنگی نزدیک خواهیم شد.

وی در مورد پروژه تالار مرکزی رشت که احداث آن از سال ۱۳۸۶ آغاز شده، گفت: این پروژه تقریبا به اتمام رسیده و عامل تاخیر آن، مشکل برگشت صدا در سالن کنسرت بود که با حضور شرکت های خارجی رفع نشد و در نهایت با طراحی استادان داخلی، این مشکل برطرف شده است.

کاراندیش ادامه داد: تاکنون ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت این پروژه هزینه و اعتبار اتمام آن نیز تا پایان سال تامین شده و اگر پیشرفت کار با همین سرعت ادامه یابد، تالار مرکزی رشت اوایل سال آینده طی مراسم رسمی افتتاح می شود.

ساخت تالار مرکزی رشت به عنوان یکی از زیر ساخت های فرهنگی و با هدف ارائه بستر مناسب برای انجام فعالیت های فرهنگی، هنری و موسیقی در سال ۱۳۸۶ آغاز شد.

در این پروژه که از پروژه های ملی استان است و با نظارت دفتر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال اجراست، عواملی مانند فقدان تأمین اعتبار پروژه، پیچیدگی های فنی و رعایت موارد خاص آگوستیکی سالن کنسرت هال در طولانی شدن پروژه نقش بسزایی داشته است.

تالار مرکزی رشت یکی از هشت تالار زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در فضایی به مساحت ۱۲ هزار مترمربع شامل سالن کنسرت هال موسیقی با ظرفیت ۹۸۰ نفر، سالن تئاتر با ظرفیت ۵۴۰ نفر، سالن تمرین تئاتر با ظرفیت ۷۰ نفر، سالن موسیقی سنتی با ظرفیت ۱۲۰ نفر در حال احداث است.

مساحت فضاهای فرهنگی – هنری استان گیلان، ۳۴ هزار و ۹۴۲ متر مربع است که با افتتاح طرح ملی تالار مرکزی رشت، ۱۲ هزار متر مربع به فضای فرهنگی استان افزوده می شود.

علی اصغر کاراندیش معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دی ماه گذشته نیز از این پروژه و دیگر پروژه های فرهنگی استان بازدید کرده بود و بر اساس تعیین برنامه قبلی، بنا شده هر ماه از پروژه تالار مرکزی رشت بازدید کند.

کلید واژه ها: پروژهفرهنگوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیمرکزیفرهنگیوزیر فرهنگ و ارشادارشاداستاناسلامیسالنافتتاحتوسعه مدیریتوزارت فرهنگموسیقیکنسرتمعاونعلی اصغرآیندهپیشرفتوزیرهنریمدیریتفضای فرهنگیموسیقی سنتیوزارتتئاترتوسعهنیوزافیساستانداردمشکل

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: خواندنی ها برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد