مردم در دام سوداگران ارز گرفتار نشوند/ مجلس از سیاست های کنترلی بانک مرکزی حمایت می کند

نیوز افیس – نایب رییس کمیسیون بازرگانی مجلس گفت: مردم از حضور شتاب زده در بازار ارز پرهیز کنند تا با زیان روبه رو نشوند. – به گزارش سایت قطره و به نقل از، علی اکبر کریمی در خصوص افزایش نرخ دلار و عبور آن از مرز ۵ هزار تومان، اظهار داشت: نرخ ارز در […]

نیوز افیس –

نایب رییس کمیسیون بازرگانی مجلس گفت: مردم از حضور شتاب زده در بازار ارز پرهیز کنند تا با زیان روبه رو نشوند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل از، علی اکبر کریمی در خصوص افزایش نرخ دلار و عبور آن از مرز ۵ هزار تومان، اظهار داشت: نرخ ارز در هر زمانی و در هر کشوری بر اساس ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا تعیین می شود اما دلایل مؤثر بر تقاضا در هر کشوری و در هر زمانی متفاوت است.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی دلایل روانی بیش از دلایل واقعی بر بازار ارز اثر می گذارند این دلایل روانی می توانند باعث تشدید تقاضا برای عرض و گسترش افراد در بازار شوند، گفت: دلایل روانی می تواند در کوتاه مدت فروکش کند و کسانی که اقدام به خرید ارز با نرخ های بالای کنونی کنند ممکن است با فروکش شدن دلایل روانی، تب وتاب در بازار و کاهش نرخ ها زیان شدیدی کنند که قطعاً قابل جبران نیست.

نایب رییس کمیسیون بازرگانی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توصیه می کنیم مردم از حضور شتاب زده و سوداگرانه در بازار کنونی ارز خودداری کنند و تلاش کنیم تقاضای واقعی در بازار وجود داشته باشد، تقاضاهایی که مربوط به تولیدکنندگان، بازرگانان، تجار و مسافران هستند، ادامه داد: افرادی که صرفاً برای انگیزه های سوداگرانه و بورس بازی قصد دارند ارز خریداری کنند و در مقطع دیگر با نرخ بالاتری به فروش برسانند ممکن است در گرداب گرفتار شوند و با کاهش نرخ زیان کنند.

سلیمی با بیان اینکه دولت و موسسه مرکزی باید برای رفع التهابات حضور مؤثرتر و جدی تری در بازار داشته باشند، تصریح کرد: همه دست اندرکاران مانند مجلس و دیگر ارکان نظام باید از حفظ ثبات در اقتصاد سرزمین مخصوصاً در بازار ارز حمایت کنند و اقدامات و سیاست های درستی که موسسه مرکزی در بازار ارز اعمال کند مورد حمایت مجلس و کمیسیون بازرگانی مجلس است.

وی در پایان با تأکید بر اینکه جلسه ای در آینده نزدیک بعد از بحث بودجه با موسسه مرکزی و مسئولین مربوط در خصوص تغییرات بازار ارز برگزار می کنیم، خاطرنشان کرد: آنچه وجود دارد این است که دلایل روانی باید هرچه سریع تر مدیریت شوند و در عین حال ثبات به بازار ارز برگردد پایان خبر/ذ http://fna.

ir/a3x1g2
کلید واژه ها: کمیسیون بازرگانی مجلسبازاربازار ارزموسسه مرکزینرخاقتصادمجلسبازرگانیمرکزیمجلس شورای اسلامیموسسهحمایتافزایش نرخ دلارزیانمردمسرزمینکاهش نرخ هاافزایش نرخکشورینرخ دلارخریدکاهشعلی اکبرنرخ ارزمسافراناسلامیانگیزهمتفاوتافزایشمدیریت

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: اقتصادی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد