نیوز افیس – معاون مبارزه با دزدی پلیس آگاهی نیروی انتظامی به شهروندان هشدار داد: مراقب سارقانی که در اطراف پمپ بنزین و مجتمع های مسکونی کمین کرده اند، باشند چرا که آنان از کوچک ترین غفلت صاحبان خودرو استفاده کرده و نیت خود را عملی می کنند. – “: سرهنگ رضا موذن به صاحبان […]

نیوز افیس –

معاون مبارزه با دزدی پلیس آگاهی نیروی انتظامی به شهروندان هشدار داد: مراقب سارقانی که در اطراف پمپ بنزین و مجتمع های مسکونی کمین کرده اند، باشند چرا که آنان از کوچک ترین غفلت صاحبان خودرو استفاده کرده و نیت خود را عملی می کنند.

– “: سرهنگ رضا موذن به صاحبان خودروها توصیه کرد: حتی برای یک لحظه خودرو را بدون برداشتن سوییچ ترک نکنند، هم اکنون شاهد شیوع دزدی هایی هستیم که سارقان از غفلت رانندگان استفاده کرده و خودرو را به راحتی دزدی می کنند.

او ادامه داد: این روزها شاهد دزدی هایی هستیم که در اثر غفلت رانندگان اتفاق می افتد به عنوان مثال راننده برای خرید روزنامه، برای بنزین زدن در پمپ ها، جلوی درب مجتمع های مسکونی برای گذاشتن زباله در سطل و غیره برای لحظه ای هر چند کوتاه از خودور پیاده می شوند اما غافل از این که سارقان در اطراف چنین مکان هایی کمین کرده اند.

او گفت: از سوی دیگر برخی از سارقان با برداشتن سوییچ خودرو از کمدهای موجود در استخرهای شنا و دزدی از کیف مشتریان در آرایشگاه های زنانه اقدام به دزدی خودروها می کنند به همین عامل بهتر است افراد وسائل خود را به صندوق امانات بسپارند.

معاون مبارزه با دزدی پلیس آگاهی نیروی انتظامی از دیگر شیوه های دزدی خودرو را پنجر کردن از سوی سارقان عنوان کرد و گفت: صاحب خودرو که وسائل گران قیمتی را در خودرو حمل می کند مثل لب تاب یا وسائل دیگر سبب جلب توجه سارقان می شود، سارق خودرو را تعقیب کرده و زمانی که خودرو پارک می شود، اقدام به پنچر کردن لاستیک خودرو می کند و صاحب خودرو وقتی بر می گردد، مشغول پنچرگیری می شود، سارق از این فرصت استفاده کرده و اقدام به دزدی می کند.

سرهنگ موذن همچنین به شیوه دیگر تصادف ساختگی اشاره کرد و گفت: شهروندان همچنین باید در هر گونه تصادفی که رخ می دهد ، هوشیار بوده و حتما سوییچ خودرو را از داخل خودرو بردارند زیرا سارقان از کوچک ترین فرصت برای دزدی استفاده می کنند.

او تاکید کرد: حتما خودروها مجهز به قفل فرمان و سایر وسائلی امنیتی باشد که سرعت دزدی را به تاخیر می اندازد و همچنین هنگام ترک خودرو مطمئن شوید که سوییچ در خودرو و درب و شیشه ها بسته است.

معاون مبارزه با دزدی پلیس آگاهی نیروی انتظامی اضافه کرد: چنانچه برای خرید از خودرو خارج می شوید، فرزند خردسال و کودک خود را داخل خودرو تنها نگذارید چرا که دیده شده برخی سارقان در زمان دزدی خودرو متوجه کودکی که درصندلی های عقب خوابیده، نشده اند و خودرو با این شرایط به دزدی رفته است.

کلید واژه ها: خودرودزدیسارقنیروی انتظامیمبارزهکوچک ترینپمپ بنزینآرایشگاه های زنانهبنزینمعاونپلیسهاییتصادف ساختگیتصادفکوچکلحظهخریدکودکرانندهتصادفیلاستیکتوصیهپیادهشرایطخودورزنانهفرزندزبالههشدارصندوق

سایت خبری نیوز افیس
منبع کلی سایت: وب سایت عصر هامون

دسته بندی: حوادث برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد