نیوز افیس – – مسئول دبیرخانه کانون های مساجد گیلان از اعلام فراخوان هشتمین سوگواره ملی دلنوشته های عاشورا در این استان خبر داد. بهگزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حجت الاسلام سلیمانپورابراهیم، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان گفت: فراخوانهشتمین سوگواره ملی دلنوشته های عاشورا در راستای […]

نیوز افیس –

– مسئول دبیرخانه کانون های مساجد گیلان از اعلام فراخوان هشتمین سوگواره ملی دلنوشته های عاشورا در این استان خبر داد.

بهگزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حجت الاسلام سلیمانپورابراهیم، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان گفت: فراخوانهشتمین سوگواره ملی دلنوشته های عاشورا در راستای ترویج فرهنگ عظیم عاشورایی وارزش های اصیل اسلامی برگزار می شود.

ویترویج، شناساندن و زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا را از اهداف این سوگواره دانست وادامه داد: شناسایی و ارتقای کیفی و کمی هنرمندان کانون های فرهنگی و هنری مساجد،تولید آثار ارزشمند ادبی و هنری در حوزه فرهنگ و عظمت عاشورا، آشنایی بیشتر مردم ومسئولان با استعدادها و توانمندی های کانون های فرهنگی و هنری مساجد از دیگر اهدافاین سوگواره است.

پورابراهیمبا بیان اینکه این سوگواره در سه بخش برگزار می شود تصریح کرد: بخش شعر شاملشهرهای کلاسیک و آزاد، بخش خوشنویسی شامل شکسته و نستعلیق و تصویر از بخش های اینسوگواره است.

ویبا اشاره به شرایط عمومی سوگواره اظهار کرد: علاقمندان بدون محدودیت و شرط سنی میتوانند در هر کدام از بخش های جشنواره شرکت کنند.

مسئولدبیرخانه کانون های مساجد گیلان ۲ دی را آخرین مهلت ارسال آثار دانست و ابراز کرد:مراسم اختتامیه این جشنواره ۶ دی در استان خوزستان برگزار می شود.

ویخاطرنشان کرد: علاقمندان به شرکت در این جشنواره که به همت ستادعالی کانون هایفرهنگی و هنری مساجد و دبیرخانه کانون های مساجد استان خوزستان برگزار می شود،باید آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره به آدرس پستی اهواز، امانیه، خیابانفلسطین، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنریمساجد استان ارسال و یا به آدرس اینترنتیdelneveshte.

ashura@gmail.

com ارسال کنند.

کلید واژه ها: فرهنگمساجدعاشورافرهنگیجشنوارهگیلانبرگزارهنریخوزستانفراخواناستاناسلامیروابط عمومیارشادادارههنرمنداناختتامیهخوشنویسینستعلیقکلاسیکروابطشرایطمهلتزندهپستیاصیلادبیعظیممردم

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: خواندنی ها برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد