شهریار عزیزی، منیژه قره چه، ابوالفضل براتی کهریزسنگی الگوی برند موفق در صنعت با رویکرد نظریه داده‎بنیاد

نیوز افیس – افزایش پرشتاب میزان تولید در صنعت کاشی و سرامیک ایران، رقابت را برای شرکت های تولیدکننده بسیار حساس و برندسازی را به عنوان یکی از راهکارهای رقابتی فعالان این صنعت، – برجسته ساخته است. چکیده افزایش پرشتاب میزان تولید در صنعت کاشی و سرامیک ایران، رقابت را برای شرکت­های تولیدکننده بسیار حساس […]

نیوز افیس –

افزایش پرشتاب میزان تولید در صنعت کاشی و سرامیک ایران، رقابت را برای شرکت های تولیدکننده بسیار حساس و برندسازی را به عنوان یکی از راهکارهای رقابتی فعالان این صنعت، – برجسته ساخته است.

چکیده افزایش پرشتاب میزان تولید در صنعت کاشی و سرامیک ایران، رقابت را برای شرکت­های تولیدکننده بسیار حساس و برندسازی را به­عنوان یکی از راهکارهای رقابتی فعالان این صنعت، برجسته ساخته است.

پژوهش حاضر با هدف شناسایی الگویی برای برندسازی موفق در صنعت کاشی و سرامیک انجام شده است.

مطابق با الگوی نظام­مند نظریه داده‎بنیاد، خبرگان خوشنام در شرکت­ های موفق حال­ حاضر و شرکت­ های خوش نام و با سابقه برای جامعه آماری انتخاب شدند.

کارشناسان خبره صنعت در جامعه آماری با روش نمونه­گیری غیر احتمالی توصیه‎ای برگزیده شدند و با ۱۲ نفر از کارشناسان خبره و خوشنام صنعت کاشی و سرامیک به‎عنوان نمونه پژوهش مصاحبه عمیق به عمل آمد که در سه مرحله به کفایت داده ­ها انجامید.

در نهایت، الگویی برای برندسازی موفق در صنعت کاشی و سرامیک شناسایی شد.

نتایج به‎دست‎آمده نشان از نقش توان چانه‎زنی واسطه­ های کانال توزیع در رابطه بین تولیدکننده و مصرف­کننده دارد و همچنین لزوم توجه به برندسازی ملی در قالب هلدینگ­ های قوی برای توسعه بازار خارجی را نشان می­دهد.

کلیدواژه ها: برند موفق؛ صنعت کاشی و سرامیک؛ کدگذاری؛ مقوله؛ نظریه داده بنیاد نویسندگان: شهریار عزیزی: دانشیار دسته مدیریت بازرگانی، دانشکده مدیریت و حسابداری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران منیژه قره چه: دانشیار دسته مدیریت بازرگانی، دانشکده مدیریت و حسابداری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران ابوالفضل براتی کهریزسنگی: دانشجوی دکتری مدیریت بازرگانی، دانشکده مدیریت و حسابداری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران فصلنامه مدیریت بازرگانی – دوره ۹، شماره ۴، زمستان ۱۳۹۶٫

برای مشاهده کامل مقاله روی فایل مقابل کلیک کنید.

کلید واژه ها: مدیریتصنعتبرندایرانتولیدکاشیدانشگاهموفقبنیادشهریارافزایششهیدمیزانجامعهنشانانتخابزمستانمصاحبهتوزیعدکتریتوسعهبازارمقالهرابطه

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: اقتصادی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد