نیوز افیس – مسئول شبکه لرزه نگاری استان کرمانشاه با بیان اینکه فوج لرزه های سومار هنوز هم ادامه دارد، گفت: سومار از ۲۱ دی تا امروز (۲۴ دی) ۲۲۴ مرتبه لرزیده است. – فرهاد فروزی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به زلزله هایی که از ۲۱ دی ماه در سومار […]

نیوز افیس –

مسئول شبکه لرزه نگاری استان کرمانشاه با بیان اینکه فوج لرزه های سومار هنوز هم ادامه دارد، گفت: سومار از ۲۱ دی تا امروز (۲۴ دی) ۲۲۴ مرتبه لرزیده است.

– فرهاد فروزی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به زلزله هایی که از ۲۱ دی ماه در سومار آغاز شده، اظهار کرد: به نظر می رسد سومار دچار “فوج لرزه” شده که ممکن است از چند هفته تا چند ماه ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: از ۲۱ دی تا ساعت هشت و ۳۰ دقیقه امروز (۲۴ دی) ۲۲۴ مورد زمین لرزه در سومار به ثبت رسیده که از این تعداد شش زمین لرزه بالای پنج ریشتر، ۱۶ مورد بین چهار تا پنج ریشتر، ۷۲ مورد بین سه تا چهار ریشتر و مابقی زیر سه ریشتر بوده است.

مسئول شبکه لرزه نگاری استان کرمانشاه زمین لررزه های سومار را مستقل از زلزله سرپل ذهاب و ازگله دانست که سیستم متفاوتی دارد و عنوان کرد: با توجه به تعداد بالای زمین لرزه ها به نظر می رسد انرژی زمین تخلیه شده، اما به هر حال سابقه زلزله بزرگ در منطقه سومار وجود دارد.

فروزی درباره پس لرزه های زلزله ۲۱ آبان سرپل ذهاب و ازگله نیز یادآوری کرد: تعداد پس لرزه های مربوط به دشت ذهاب نیز تا صبح امروز به ۱۷۵۱ مورد رسیده که از این تعداد ۵۸ پس لرزه بالای چهار ریشتر بزرگی داشته است.

سایت خبری نیوز افیس
منبع کلی سایت: وب سایت عصر هامون

دسته بندی: حوادث برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد