نیوز افیس – مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی سرزمین از ورود سامانه بارشی به سرزمین از عصر روز یکشنبه خبر داد و گفت: این سامانه بارشی بخش هایی از غرب، سواحل خزر و مرکز سرزمین را در برمی گیرد. – تسنیم: احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده سرزمین اظهار کرد: امروز […]

نیوز افیس –

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی سرزمین از ورود سامانه بارشی به سرزمین از عصر روز یکشنبه خبر داد و گفت: این سامانه بارشی بخش هایی از غرب، سواحل خزر و مرکز سرزمین را در برمی گیرد.

– تسنیم: احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده سرزمین اظهار کرد: امروز جمعه و فردا شنبه در غالب مناطق سرزمین جو نسبتاً آرامی حاکم است که بر همین اساس شاهد افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای بزرگ و مناطق صنعتی واقع در مرکز سرزمین خواهیم بود.

وی ادامه داد: امروز و در ساعات آتی با عبور امواج ضعیف تراز میانی جو، در برخی نقاط شمال غرب و دامنه های البرز، افزایش ابر رخ خواهد داد و روز شنبه در شهرهای غربی و ارتفاعات گیلان بارشهای بسیار خفیف و پراکنده ای پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی سرزمین با اشاره به ورود سامانه بارشی در روزهای آتی گفت: از اواسط روز یکشنبه با نفوذ سامانه بارشی به سرزمین، ابتدا در برخی مناطق شمال غرب سرزمین و به تدریج استانهای ساحلی دریای خزر و دامنه های البرز با بارش باران و برف، وزش باد و کاهش دما مواجه می شوند.

وظیفه تصریح کرد: کیفیت هوای کلانشهرها و استان تهران که در روزهای گذشته و امروز با کاهش کیفیت هوا مواجه شده اند رفته رفته بر اثر وزش باد و ناپایداریهای جوی بهبود می یابد.

وی تصریح کرد: دریای خزر نیز طی روزهای یکشنبه و دوشنبه مواج خواهد بود و مردم باید رعایت نکات ایمنی را داشته باشند.

وظیفه، شهرکرد با ۱۰ درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با ۲۷ درجه بالای صفر را گرمترین نقاط سرزمین دانست و گفت: دمای هوای تهران نیز امروز در گرمترین لحظات به ۱۱ درجه بالای صفر رسید که در روزهای آتی شاهد کاهش دما خواهیم بود.

کلید واژه ها: سامانه بارشیسرزمینسازمان هواشناسی سرزمینسازمان هواشناسیشنبهبارشیکشنبهپیش بینیامروزدریای خزرهواشناسیمناطقوظیفهوزش بادکاهشافزایشبینیاستان تهراناستانتهرانالبرزهشداربارش بارانهوای تهراننکات ایمنیشمالبندرعباسآلایندهشهرکرددوشنبه

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: اجتماعی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد