نیوز افیس – آقایان دولتی همه چیز را گردن مجلس می اندازند و مسائل را منوط به این می کنند که اگر مجلس به پیشنهادات دولت در لایحه بودجه رأی داد مشکل اشتغال حل می شود. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازبلاغ”، حجت الاسلام احمد سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان در مجلس […]

نیوز افیس –

آقایان دولتی همه چیز را گردن مجلس می اندازند و مسائل را منوط به این می کنند که اگر مجلس به پیشنهادات دولت در لایحه بودجه رأی داد مشکل اشتغال حل می شود.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازبلاغ”، حجت الاسلام احمد سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تفکرات حاکم بر اقتصاد سرزمین بر سه مبناست که یک معنای آن به کاپیتولاسیون و سرمایه داری برمی گردد.

وی مفهوم کمونیستی و اشتراکی و همچنین اقتصاد اسلامی را از دیگر تفکرات حاکم بر اقتصاد سرزمین خواند و افزود: امروز باید بگوییم اقتصاد سرزمین بیمار است و این بیماری یک منشأ مبنایی از نوع تفکر دارد که باید اصلاح شود و در چارچوب مسائل اقتصاد اسلامی صورت گیرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی در ۲۴ بند شکل گرفت و این محتاج باور و پایبندی به اجرا است که با کمال تأسف باید بگوییم ما در اجرای آن مشکل داریم نه از نظر قانونی و ابلاغ سیاست ها.

وی با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۷ خاطرنشان کرد: ماهیت مجموعه لایحه بودجه بازرگانی سال ۹۷ اشکالات اساسی دارد که این موضوع بسیار مهم و قابل توجه است، لذا اشکالات آن باید حل وفصل شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ این موارد را حل کند، بازهم تبصره ۱۸ آن لایحه ایراد دارد.

اینکه یک مرتبه نرخ حامل های انرژی به ویژه گازوییل و بنزین را افزایش دهند و بعد بگویند ۱۷۴ هزار میلیارد تومان از این محل برای اشتغال، تولید و ازدواج صرف می شود، صحیح نیست.

سالک همچنین خاطرنشان کرد: سابقه عملکرد آقایان نتوانسته اشتغال را حل کند، حال با این مبلغ ۱۷۴ هزار میلیارد تومان چگونه می توانند مشکلات بازرگانی را حل وفصل کنند.

وی با اشاره به ۲۱ مورد از موانع موجود در بخش رشد تولید ملی گفت: آقایان بگویند کدامیک از این موانع را برطرف کرده اند؟ اگر این موارد را حل کرده بودند نباید موضوعاتی از قبیل مؤسسات مالی و اعتباری چون کاسپین، آرمان و دیگر مؤسسات به وجود بیاید، این خود در شرایط فعلی مانع رشد است.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: از طرفی قرار بوده بخش اعظمی از بودجه یارانه هایی که ارائه می شوند، صرف اشتغال شود، اما در طول همین ۶ ماه اخیر به چه میزان از این بودجه ها صرف اشتغال شده است؟ متاسفانه ما هر روز شاهد رشد بیکاری هستیم.

البته این موضوع هم باید گفته شود که تنها رقم ۴۰۰ هزار میلیارد تومان از کل رقم بودجه سال ۹۷ در مجلس بررسی می شود.

مابقی آن کجا رفته است؟ آن گاه آقایان اعلام می کنند که این بودجه را به خزانه نمی بریم و این خلاف اصل ۵۳ قانون اساسی است، لذا ما آن را در بخش تولید و اشتغال صرف می کنیم، اما نمی توانند این کار را بکنند؛ چراکه این خلاف قانون اساسی است.

سالک در ادامه خاطرنشان کرد: آقایان دولتی همه چیز را گردن مجلس می اندازند و مسائل را منوط به این می کنند که مجلس به پیشنهادات دولت در لایحه بودجه رأی داد مشکل اشتغال حل می شود، در غیراینصورت مشکل اشتغال باقی خواهد ماند.

این عدم توانایی و اراده شان را می خواهند گردن مجلس بیاندازند.

وی در بخش پایان سخنان خود در پاسخ به این سؤال که آیا مجلس برای حل مشکلات مؤسسات مالی و اعتباری اهتمام ویژه ای دارد یا خیر، گفت: مجلس واقعاً در این رابطه تمام تلاش خود را در راستای حل این مشکل به کار گرفته است و این مسائل را به سران سه قوه کشاند.

این موضوع هم در کمیسیون ها مطرح شد و هم از چند طرف پیگیری شد و جلساتی هم با آقای سیف و وزیر اقتصاد در راستای حل این مشکل داشتیم، اما سؤال از رییس جمهور در این رابطه خواسته ماست که هیأت رییسه آن را هنوز در دستورکار قرار نداده است.

کلید واژه ها: مجلس شورای اسلامیاقتصادبودجهاسلامیمجلسلایحه بودجهاشتغالاقتصاد اسلامیمیلیاردشورایاصفهاننرخ حامل های انرژیبازرگانیاقتصاد مقاومتیمشکلات بازرگانیحامل های انرژیکمیسیون تلفیقمردمسرزمینسالکمشکلدولتنماینده مجلسسالک کاشانیتولیدبیماراحمد سالکگردنگازوییلبیماری

سایت خبری نیوز افیس
منبع :سایت خبری شمس

دسته بندی: اخبار شهرستان مبارکه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد