نیوز افیس – مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اظهار داشت: ساری و میاندرود با ۷۶ مورد بیشترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی را دارد. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری موج، علی عباسی با بیان اینکه در تمامی محورها شاهد کاهش آمار بودیم، اظهار کرد: جاده های برون شهری با ۳۲۳ مورد و […]

نیوز افیس –

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اظهار داشت: ساری و میاندرود با ۷۶ مورد بیشترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی را دارد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری موج، علی عباسی با بیان اینکه در تمامی محورها شاهد کاهش آمار بودیم، اظهار کرد: جاده های برون شهری با ۳۲۳ مورد و محور درون شهری با ۱۲۸ نفر و راه روستایی با ۲۲ نفر فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

وی افزود: براساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات اتفاقات رانندگی مربوط به شهرستان های ساری، میاندرود با ۷۶، بابل و آمل هر کدام با ۵۷ مورد بیشترین و شهرستان فریدونکنار با چهار مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی گزارش شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران در تفکیک وضعیت متوفی، گفت: در زمان وقوع تصادف ۱۴۳ نفر از افراد عابران پیاده، ۱۱۹ نفر سرنشین، ۱۰۵ نفر راننده، ۹۹ نفر موتورسوار و هفت مورد هم دوچرخه سوار فوتی به ثبت رسید.

این مسوول با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومانی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است، تصریح کرد: در ۹ ماه امسال، ۱۲ هزار و ۴۸۳ نفر مصدوم اتفاقات رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل دو درصد افزایش داشت.

عباسی در پایان گفت: دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در زمینه کاهش آمار کشته ها و مصدومان در اتفاقات رانندگی مؤثر باشند.

کلید واژه ها: پزشکی قانونیتصادفات رانندگیرانندگیاتفاقات رانندگیتصادفپزشکیتصادفاتآمارمازندرانگزارشاتفاقاتساریبرنامه ریزیدوچرخه سوارعباسیموتورسوارکاهشخبرگزاریروستاییبرنامهافزایشدوچرخهاستانفرهنگبابلجادهدرصدمردم

سایت خبری نیوز افیس
منبع کلی سایت: وب سایت عصر هامون

دسته بندی: حوادث برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد