نیوز افیس – وزیر تعاون کار و رفاه مدنی گفت: آرزویمان این بود که بتوانیم دریانوردان مان را سالم بیرون بیاوریم اما از روز اول چینی ها به ما گفتند تمامی آنها فوت شدند. – اجتماع > مدنی – همشهری آنلاین:وزیر تعاون کار و رفاه مدنی گفت: آرزویمان این بود که بتوانیم دریانوردان مان را […]

نیوز افیس –

وزیر تعاون کار و رفاه مدنی گفت: آرزویمان این بود که بتوانیم دریانوردان مان را سالم بیرون بیاوریم اما از روز اول چینی ها به ما گفتند تمامی آنها فوت شدند.

– اجتماع > مدنی – همشهری آنلاین:وزیر تعاون کار و رفاه مدنی گفت: آرزویمان این بود که بتوانیم دریانوردان مان را سالم بیرون بیاوریم اما از روز اول چینی ها به ما گفتند تمامی آنها فوت شدند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، علی ربیعی” وزیر تعاون، کار و رفاه مدنی با تسلیت به همه ایرانیان و خانواده های دریانوردان از دست رفته، خبر فوت همه دریانوردان نفت کش سانچی را تایید کرد و گفت: با این حجم محموله که معیانات گازیبود و با توجه سوخت کشتی که مازوت و گازوییل بود این حادثه در تاریخ دریانوردی بی سابقه بود.

وی افزود: از همان ابتدا به ما اعلام کردند تمام خدمه تقریبا زنده نیستند اما ما به خاطر امیدی که داشتیم تمام اقدامات را انجام دادیدم آرزویمان این بود که بتوانیم آنها را حتی یک نفرشان را سالم بیرون بیاوریم اما از روز اول چینی ها به ما گفتند تمامی آنها فوت شدند.

وزیر تعاون، کار و رفاه مدنی عنوان کرد: ما امید داشتیم پیکر مطهر آنان را بیرون بیاوریم؛ مثل ۳ پیکر دیگر که تقریبا استخوان بودند برای همین هم تکاوران را اعزام کردیم اما شدت انفجار در حدی بود که حرارت زیاد بود و امکان داخل رفتن نبود.

ربیعی گفت: کشتی از سر به عمق رفته است و در عمق ۱۱۰ متری در آب غرق می شود.

ما هر کاری می توانسیم کردیم.

خیلی ها معتقدند ورود گازهای سمی با تنفس آنها باعث شده در ساعت اول عزیزان ما جانشان را از دست بدهند.

وی خاطرنشان کرد: ما با کورسوی امید برای انتقال پیکرهای مطهرشان آمدیم اما سربازان اقتصاد مقاومتی جانشان را از دست دادند.

وزیر تعاون کار و رفاه مدنی در پاسخ به این سوال که آیا امکان انتقال پیکرها به سرزمین وجود ندارد، گفت: از فرمانده چینی این مطلب را پرسیدم گفت برای ما امکان ندارد در تاریخ دریانوردی این مساله سابقه نداشته و چنین کاری امکان پذیر نیست اما باید با کارشناسان خودمان هم در این مورد صحبت کنم.

کلید واژه ها: وزیر تعاون کار و رفاه مدنیرفاه مدنیوزیر تعاونمدنیتعاونرفاهوزیرچینیربیعیاقتصاد مقاومتیانتقالامیدسالمتاریخکشتیایرانیاناستخوانسربازانخانوادهگازوییلهمشهریانفجاراقتصاداعزامحادثهتسلیتگزارشسرزمینزندهساعت

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: اقتصادی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد