نیوز افیس – سردار جلالی تصریح کرد: تلگرام به ما خیانت کرده است و باید برای افشای اطلاعات ما محاکمه شود نباید اجازه برگشت به آن داده شود. ما باید از شبکه های بومی خود استفاده کنیم و برای استفاده از فضای مجازی باید همه زیر ساخت ها را در داخل و به صورت بومی […]

نیوز افیس –

سردار جلالی تصریح کرد: تلگرام به ما خیانت کرده است و باید برای افشای اطلاعات ما محاکمه شود نباید اجازه برگشت به آن داده شود. ما باید از شبکه های بومی خود استفاده کنیم و برای استفاده از فضای مجازی باید همه زیر ساخت ها را در داخل و به صورت بومی داشته باشیم.

به گزارش نیوزافیس؛ مهر نوشت: رئیس سازمان پدافند غیرعامل سرزمین گفت: تلگرام به ما خیانت کرده است و باید برای افشای اطلاعات ما محاکمه شود نباید اجازه برگشت به آن داده شود.


سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل سرزمین در سخنرانی خود در نشست بصیرت افزایی با موضوع بررسی عامل اغتشاشات اخیر در دانشگاه علوم و فنون فارابی با اشاره به اعتراضات و اغتشاشات اخیر در سرزمین گفت: این یک حادثه امنیتی و مدرن است ، باید ابعاد آن شناسایی شده و توطئه های آتی خنثی شود.


رئیس سازمان پدافند غیرعامل سرزمین با اشاره به نقش مهم شبکه های مدنی  در زندگی امروزی تصریح کرد: وقتی مردم با شبکه های مدنی با هم ارتباط برقرار میکنند کسانی که به اطلاعات آن ها دسترسی دارند به راحتی می توانند در قالب مهندسی مدنی ذهنیت، موضوع و بسیج و تهییج را به مردم ارائه و افکار عمومی آن ها را شکل دهند.


سردار جلالی ادامه داد: حادثه اخیر نمونه همین روند بود. وقتی در شبکه های مدنی اشتغال و ارائه خدمات باشد و ابزارهای داده کاوی پیشرفت کرده باشد تقریبا به همه اطلاعات جامعه دسترسی پیدا خواهند کرد. همین شبکه های مدنی در انتخابات سال گذشته نتیجه را چند روز قبل از انتخابات با ۹۶ درصد درستی پیش بینی کردند.


وی  با اشاره به اهمیت این بیگ دیتاها  بیان کرد: ما مدت ها با دوستانمان در وزارتخانه های ارتباطات واطلاعات صحبت کردیم که نباید اجازه دهیم این اطلاعات در اختیار خارجی ها باشد. ما بیگ دیتاهای ۴۰ میلیون نفر را در اختیار دشمن قرار داده ایم و احاطه اطلاعاتی دشمن نسبت به دستگاه های اطلاعاتی خودمان بعضا بیشتر است.


فضای سایبر سرزمین توسط دشمنان اشغال شده است


سردار جلالی با اشاره به تولید محتوای بیگانگان در شبکه های مدنی به زبان فارسی تصریح کرد: در ردیابی از یکی از شبکه های مدنی متوجه شدیم هر کدام از اعضای برخی دسته های ضد انقلاب و اروپا نشین در خارج نزدیک به سی اکانت دارند و با هم یک موضوع را انتخاب می کنند و خبر را به زبان فارسی تولید و منتشر کرده تا به دست ما برسد. سپس محورهای مد نظرشان را در قالب هشتگ و یا محتواهای مختلف به سرزمین مان القا می کنند این یعنی فضای سایبری ما توسط دشمن اشغال شده و باید آن را باز پس بگیریم.


عدم اجرای اقتصاد مقاومتی عامل بوجود آمدن نارضایتی های اخیر


سردار جلالی با اشاره به مشکلات بازرگانی موجود در سرزمین گفت: به عامل رعایت نکردن مسائل اقتصاد مقاومتی که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است لشگری از کارهای افراطی و عناطر ناراضی بوجود آمد و به عامل توجه نکردن به روند واردات کالا آمار بیکاری در کارخانه ها زیاد رفت لذا کارگری که سه ماه است حقوق نگرفته صبر و تحملش تمام می شود.


آمریکا، مشتری اطلاعات ما در تلگرام است


رئیس پدافند غیرعامل سرزمین با اشاره به ضلع دشمن در جریان اتفاقات اخیر بیان کرد: مسلما اطلاعات ما در تلگرام مشتری خاص خودش را دارد مشتری مثل آمریکایی ها منافقین و هر گروهی که ظرفیت نیروی عملیاتی داشته باشد.


تلگرام، یک تبهکار امنیتی است و باید محاکمه شود


رئیس سازمان پدافند غیرعامل سرزمین تصریح کرد: تلگرام به ما خیانت کرده است و باید برای افشای اطلاعات ما محاکمه شود نباید اجازه برگشت به آن داده شود. ما باید از شبکه های بومی خود استفاده کنیم و برای استفاده از فضای مجازی باید همه زیر ساخت ها را در داخل و به صورت بومی داشته باشیم.


رئیس سازمان پدافند غیرعامل سرزمین در پایان گفت:وقتی که دولت محترم تصمیم بر کنترل تلگرام گرفت یک دفعه همه آشوب تمام شد. پس نقش تلگرام در آشوب ها و براندازی نقش اصلی است و بنابراین شبکه مدنی تلگرام یک تبهکار امنیتی بوده و اقدام بر علیه امنیت ملی ما دارد لذا برگشت این شبکه یعنی اجازه دهیم دوباره آن ها علیه ما توطئه کنند.


 هیچ خطری در بعد نظامی سرزمین ما را تهدید نمی‌کند


همچنین ایلنا نوشت: امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه برگزاری همایش سرانگشتان قرارگاه تاکتیکی لشکر ۲۸ پیاده کردستان گفت: در بعد نظامی هیچ خطری سرزمین ما را تهدید نمی‌کند و ارتش در زیاد‌ترین سطح آمادگی نظامی و دفاعی خود قرار دارد.


سرتیپ کیومرث حیدری افزود: نیرو‌های مسلح ایران آمادگی پاسخگویی به هر نوع تهدیدی از سوی دشمنان را دارند و نه تنها آمریکا بلکه به هر دشمنی که بخواهد علیه سرزمین ما تحرکی داشته باشد، جواب قاطعی خواهیم داد.

پایان خبر

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: بین الملل برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد