نیوز افیس – مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تردد خودروهای دیزلی را یکی از علل اصلی آلودگی هوا در شرق تهران می داند. – خودروهای دیزلی از مقصران آلودگی هوا در شرق تهران شهر > محیط زیست ایران – همشهری آنلاین:مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت […]

نیوز افیس –

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تردد خودروهای دیزلی را یکی از علل اصلی آلودگی هوا در شرق تهران می داند.

– خودروهای دیزلی از مقصران آلودگی هوا در شرق تهران شهر > محیط زیست ایران – همشهری آنلاین:مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تردد خودروهای دیزلی را یکی از علل اصلی آلودگی هوا در شرق تهران می داند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، بررسی میانگین ساعتی و روزانه شاخص کیفیت هوا در مناطق مختلف شهر تهران نشان می دهد که ایستگاه سنجش آلاینده هوا شهر ری در منطقه ۲۰ و ایستگاه پیروزی در منطقه ۱۳ از جمله ایستگاه هایی هستند که در روزهای آلوده هوا شاخص کیفیت هوای بالایی نسبت به سایر مناطق دارند.

برای مثال ایستگاه پیروزی در منطقه ۱۳ طی هفته گذشته که تهران آلودگی هوای مستمری داشت و در برخی ساعت شاخص ذرات معلق کمتر از ۲٫

۵ میکرون را بیش از عدد ۲۰۰ و در شرایط بسیار ناسالم نشان می داد.

ایستگاه شهر ری در منطقه ۲۰ نیز تقریبا اوضاع مشابهی داشت و طی هفته گذشته در برخی ساعات شاخص ذرات معلق کمتر از ۲٫

۵ میکرون در این ایستگاه نشان دهنده عددی بیش از عدد ۱۹۰ و حاکی از شرایط ناسالم برای همه دسته ها بود.

حسین شهبازی – مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران – درباره عامل درباره وضعیت آلایندگی کارخانه سیمان در ۵ سال اخیر گزارش خواسته بود.

یوسف رشیدی – استاد دانشگاه شهید بهشتی- نیز با تاکید بر ضرورت توجه به محل استقرار ایستگاه های پایش آلودگی هوا گفته بود: اگر ایستگاه پایش آلودگی هوا در کنار یک پایانه مسافربری مستقر باشد، طبیعی است که غلظت ذرات معلق ثبت شده بسیار زیاد خواهد بود بنابر این نمی توان داده های این ایستگاه را برای کل شهر محور قرار داد یا وقتی ایستگاهی در یک منطقه دور از ترافیک و آلودگی مستقر است، باز هم نمی توان داده های این ایستگاه را به سایر نقاط شهر تسری داد.

کلید واژه ها: شرکت کنترل کیفیت هوای تهرانآلودگی هواخودروهای دیزلیآلودگیکیفیت هوای تهرانتهرانکنترل کیفیتهوای تهرانمنطقهپیش بینیشاخصپایانه مسافربریکارخانه سیماناستاد دانشگاهنشانمدیربینیمعلقشهر ریگزارشمناطقشرایطشهر تهرانمحیط زیستمسافربریساعتآلایندهکارخانهدانشگاهمستمری

سایت خبری نیوز افیس
منبع کلی سایت: وب سایت عصر هامون

دسته بندی: استان برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد