نیوز افیس – نیوزافیس – مقام ها و شخصیت های سیاستمداری در خبر های جداگانه جان باختن سرنشینان نفتکش ایرانی را تسلیت گفته و با خانواده های داغدار آنها ابراز همدردی کردند. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، نفتکش سانچی حامل ۳۰ سرنشین ایرانی و دوبنگلادشی امروز -یکشنبه- پس از گذشت ۸ […]

نیوز افیس –

نیوزافیس – مقام ها و شخصیت های سیاستمداری در خبر های جداگانه جان باختن سرنشینان نفتکش ایرانی را تسلیت گفته و با خانواده های داغدار آنها ابراز همدردی کردند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، نفتکش سانچی حامل ۳۰ سرنشین ایرانی و دوبنگلادشی امروز -یکشنبه- پس از گذشت ۸ روز از سانحه برخورد با کشتی باربری چینی در سواحل شانگهای و وقوع انفجار و آتش سوزی در آن، غرق شد و جان باختن همه سرنشینان آن مورد تایید قرار گرفت.

مردم ایران در طول این یک هفته اخبار این حادثه را پی گیری می کردند و با خانواده چشم انتظار سرنشینان این نفتکش همراهی می کردند و آرزو و دعای همه ایرانیان این بود که خدمه سانچی سالم باشند، اما امروز حادثه طوری دیگری رقم خود و موجی از غم و اندوه فضای سرزمین را فرا گرفت.

مقام ها و شخصیت های سیاستمداری، فعالان احزاب و تشکل های سیاستمداری نیز در خبر های جداگانه این حادثه تاسف بار را به ملت ایران، خانواده های داغدار خدمه نفتکش سانچی تسلیت گفتند.

**واعظی: غرق شدن سانچی سرزمین و ملت ایران را در بهت و ماتم فرو بردمحمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری در خبر تسلیت خود در اینستاگرام نوشت: غرق شدن کشتی سانچی و درگذشت مظلومانه همه خدمه آن بسیار تاسف بار بود و سرزمین و ملت ایران را در بهت و ماتم فرو برد؛ برای خانواده های داغدار بازماندگان صبر و سلامتی آرزومندم.

**سنایی: این عزیزان جهادگران عرصه اقتصاد خارجی سرزمین بودند.

مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز به مناسبت درگذشت شهادت گونه تمامی خدمه نفتکش سانچی در کانال تلگرامی خود نوشت: سانحه آتش گرفتن نفتکش سانچی در سواحل شرقی چین که موجب جان باختن شهادت گونه تمامی خدمه و پرسنل زحمتکش این نفتکش شد به راستی قلب هر ایرانی را به درد آورد.

وی افزود: بدون تردید این عزیزان جهادگران عرصه اقتصاد خارجی سرزمین بودند که با عزمی سترگ برای آسایش و آرامش مردم و سرزمین پهنه دریاها را می پیمودند.

ملت ایران مشقتی را که این عزیزان در عرصه مبادلات جهانی طی سال های متمادی متحمل شدند و در نهایت فداکارانه جان باختند را فراموش نخواهد کرد.

سنایی اضافه کرد: با تسلیت این ضایعه دردناک به ملت ایران و خانواده های داغدار برای جانباختگان این نفتکش علو درجات و برای عزیزانشان صبر و اجر مسالت می کنم.

**نماینده آشوریان: غرق شدن سانچی دردانگیز حادثه ای که جهان شاهد آن بودیوناتن بت کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی نیز در پیامی تسلیت تاکید کرد: دردانگیزترین حادثه ای که در جهان شاهد آن شد و ملتی بزرگ را در سوگی غم افزا نشاند.

روزها و شب هایی پراضطراب برای نجات دلاور مردان ایرانی، با سرانجامی دردناک پایان گرفت.

پایانی که یاد تلخ آن تا همیشه در تاریخ خواهد ماند.

وی در این خبر ادامه داد: جامعه آشوری ها با قلبی مالامال از اندوه و درد با تسلیت خود را همدرد ملت بزرگ ایران می داند.

**رضایی: مرگ هموطنانمان در سانچی، معدن و زلزله نشان از بی توجهی به ارزش جان انسان ها داردمحسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در توییتی نوشت: درگذشت غریبانه و مظلومانه سرنشینان ایرانی کشتی سانچی رابه خانواده های داغدار تسلیت میگویم.

وی افزود: مرگ هموطنانمان در سانچی،معدن و زلزله نشان از بی توجهی به ارزش جان انسان ها دارد.

** تسلیت نماینده سازمان ملل در تهران به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، گری لوییس در توییتر شخصی خود نوشت: از طرف خانواده سازمان ملل در ایران به خانواده کسانی که عزیزانشان را در حادثه غمبار نفتکش سانچی از دست داده اند، تسلیت می گویم.

تسلیت به ایران.

این گزارش در حال تکمیل است سیام**۶۹۸۴**۳۰۷۰**خبرنگاران: امیر خانزاده و داود نخکوب نیاسر**انتشار: امیر کاردان راد
کلید واژه ها: ایرانخانوادهتسلیتایرانیحادثهسرزمینسیاستمداریخبرمجلس شورای اسلامیدفتر رییس جمهوریجمهوری اسلامیاسلامیجمهوریجهاندرگذشتاقتصادرییس جمهورینیوزافیسسواحلاینستاگرامامروزشهادتواعظیسانحهایرانیانآرزوکشتیمردمآتش سوزیشانگهای

سایت خبری نیوز افیس
منبع کلی سایت: وب سایت عصر هامون

دسته بندی: حوادث برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد