نیوز افیس – هدف اصلی این مطالعه، شناسایی نقاط حادث هخیز و نوع تصادفات غالب وهمچنین میزان وشدت آن ها در تقاطعات غیر هم سطح شهری و رتبه بندی سطح ایمنی تبادلات است. – شناسایی نقاط حادثه خیز و رتبه بندی سطح ایمنی تقاطعات غیر هم سطح شهری هدف اصلی این مطالعه، شناسایی نقاط حادث […]

نیوز افیس –

هدف اصلی این مطالعه، شناسایی نقاط حادث هخیز و نوع تصادفات غالب وهمچنین میزان وشدت آن ها در تقاطعات غیر هم سطح شهری و رتبه بندی سطح ایمنی تبادلات است.

– شناسایی نقاط حادثه خیز و رتبه بندی سطح ایمنی تقاطعات غیر هم سطح شهری هدف اصلی این مطالعه، شناسایی نقاط حادث هخیز و نوع تصادفات غالب وهمچنین میزان وشدت آن ها در تقاطعات غیر هم سطح شهری و رتبه بندی سطح ایمنی تبادلات است.

چکیده مقاله: هدف اصلی این مطالعه، شناسایی نقاط حادث هخیز و نوع تصادفات غالب وهمچنین میزان وشدت آن ها در تقاطعات غیر هم سطح شهری و رتبه بندی سطح ایمنی تبادلات است.

ارزیابی تصادفات غالب براساس اطلاعات تصادفات مربوط به ۱۰ تقاطع غیرهم سطح که طی ۳ سال متمادی در ایالت ویرجینای آمریکا رخ داده صورت گرفته است.

رتب هبندی سطح ایمنی تقاطعات غیرهم سطح به کمک روش تحلیل سلسل ه مراتبی براساس نظر کارشناسان ذ یصاح و خبره انجام گرفت.

در تحلیل نتایج، از تحقیقات صورت گرفته در آمریکا با استفاده از موسسه اطلاعاتی TRIS و همچنین بررسی های انجام گرفته در ایران در حوزه ایمنی تقاطعات غیرهم سطح استفاده شد.

درارزیابی بازرگانی هزینه های تصادفات خسارتی، جرحی و فوتی، از آمار ارائه شده توسط شورای ایمنی آمریکا بهره گرفته شد.

نتایج نشان داد که درتبادل شبدری سهم عمده ای از تصادفات مربوط به رمپ های ورودی و خروجی و نواحی ضربدری می باشد و بیش از ۵۰ درصد تصادفات در تبادلات نیمه شبدری و ت کنقط های در محل تقاطع دو جاده رخ می دهد.

همچنین تصادف جلوب هعقب شای عترین نوع تصادف در تبادلات محسوب می شود و در چهار تبادل تفاوت چشمگیری بین درصد وقوع آن نیست.

ضمنا از نظر متخصصان و مهندسان راه، تبادل جهتی به عنوان ایم نترین تبادل انتخاب شد.

عامل آ ن را می توان مجزا بودن را ه های عبوروسای لنقلیه وعدم وجود نواحی ضربدری و تقاطع بیان کرد.

کلیدواژگان: تقاطع غیر هم سطح، تصادفات غالب، تحلیل سلسله مراتبی، نقاط حادثه خیز، ایمنی.

نویسندگان: حسن زیاری ,پیمان میرزابابایی فصلنامه راهور – شماره ۳۰, دوره اول، تابستان ۱۳۹۴٫

برای مشاهده کامل مقاله روی فایل مقابل کلیک کنید.

نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد خبر هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد خبر هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: تصادفاتتصادفایمنینقاط حادثه خیزرتبهآمریکامیزانحادثهمنتشراطلاعاتخبرگزاری فارسمقالهخبرگزاریدرصدخبراطلاعاتیصورتهاییفارستابستانبازرگانیمهندسانوب سایتانتخابشورایایرانراهورهزینهفارسیتفاوت

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: اجتماعی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد