تولید حدود صد درصد بذر محصول استراتژیک گندم در داخل کشور

نیوز افیس – نیوزافیس- دبیر علمی همایش ملی علوم و تکنولوژی بذر ایران گفت که حدود ۱۰۰ درصد بذر محصول استراتژیک گندم در داخل سرزمین تولید می شود. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، دکتر آیدین حمیدی روز سه شنبه در حاشیه برگزاری چهارمین همایش ملی علوم و تکنولوژی بذر ایران که […]

نیوز افیس –

نیوزافیس- دبیر علمی همایش ملی علوم و تکنولوژی بذر ایران گفت که حدود ۱۰۰ درصد بذر محصول استراتژیک گندم در داخل سرزمین تولید می شود.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، دکتر آیدین حمیدی روز سه شنبه در حاشیه برگزاری چهارمین همایش ملی علوم و تکنولوژی بذر ایران که در سالن اجتماعات موسسه تحقیقاتی اصلاح و تهیه نهال وبذر سرزمین واقع در کرج برگزار شد در گفت و گو با خبرنگار نیوزافیس با اشاره به اهمیت تولید بذر محصولات کشاورزی در داخل سرزمین افزود: با تولید بذراصلاح شده امکان تولید انبوه محصول فراهم می شود.

رییس هیات مدیره انجمن علمی بذر ایران بیان داشت: امروزه این نهاده زنده درجهان ارزش استراتژیک دارد زیرا با توجه به عدم وجود بذر مطلوب امکان تولید محصول خوب وجود ندارد.

***تولید سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن بذر گندم در سرزمین حمیدی در ادامه با اشاره به اینکه در ایران سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن بذر گندم در سرزمین تولید می شود، اظهار داشت:این میزان بذر که یک سوم آن به صورت گواهی شده و اصلاح شده تولید می شود، ۱۴ میلیون تن گندمبازدهی تولید دارد.

وی ادامه داد: همچنین بین ۳۰ تا ۷۰ درصد بذر دیگر محصولات همچون دانه های روغنی، ذرت، کلزا و پنبه در داخل تولید می شوداما بیش از ۹۰ درصد بذر محصولات سبزی و صیفی وارداتی است.

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: اقتصادی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد