نیوز افیس – رییس هیات مدیره انجمن نقاشان در باره جلسه ای که شورای هماهنگی انجمن های تجسمی با معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کرد، توضیحاتی داد. – معصومه مظفری ـ رییس هیات مدیره انجمن نقاشان ـ به ایسنا گفت که یک شورای تجسمی از هفت انجمن تشکیل شده و مدت […]

نیوز افیس –

رییس هیات مدیره انجمن نقاشان در باره جلسه ای که شورای هماهنگی انجمن های تجسمی با معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کرد، توضیحاتی داد.

– معصومه مظفری ـ رییس هیات مدیره انجمن نقاشان ـ به ایسنا گفت که یک شورای تجسمی از هفت انجمن تشکیل شده و مدت ها است جلسه هایی برگزار می کند.

این شورا تا به حال چندین بار با مدیرکل مرکز تجسمی وزارت ارشاد جلسه داشته و اکنون با معاونت هنری به صحبت نشسته است.

به گفته مظفری، این جلسه علاوه بر اعلام آمادگی این شورا برای همفکری، همکاری و ارایه مشورت در فعالیت های حوزه تجسمی به معاونت امور هنری موارد دیگری که به مشکلات انجمن ها و صنف آن ها مربوط می شده نیز مطرح شده است.

این نقاش همچنین اظهار کرد که درباره بودجه انجمن ها و کم بودن بودجه ای که به بخش فرهنگ و هنر اختصاص داده می شود، نیز صحبت شده است.

مظفری تاکید کرد در بودجه هنرهای تجسمی موارد مختلفی ذکر شده و چیزی دست انجمن ها را نمی گیرد.

ما هفت انجمن هنرهای تجسمی هیچ گاه یک قران هم بودجه ندیدیم.

طبق گفته او مواردی مانند اساسنامه های انجمن ها، بیمه هنرمندان، وجود خانه تجسمی و .

از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بوده است.

رییس هیات مدیره انجمن هنرمندان نقاش همچنین در پاسخ به اینکه آیا درباره ارسال آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر نیز صحبتی در این جلسه انجام شده است؟ بیان کرد به عامل اینکه به تازگی حرفی در این زمینه شنیده نشده است، درباره این موضوع از معاونت هنری پرسشی انجام نشده است.

علی اشرف صندوق آبادی (انجمن خوشنویسان ایران)، معصومه مظفری (انجمن هنرمندان نقاش ایران)، بهرام کلهرنیا (انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران)، نگار نادری پور (انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران)، محمدمهدی رحیمیان (انجمن عکاسان ایران)، علی هاشمی شهرکی (انجمن تصویرگران ایران) و بهزاد اژدری (انجمن هنرمندان سفالگر ایران) در این نشست حضور داشتند.

پایان خبر
کلید واژه ها: هنرمندانبودجهمعاونشوراهنریمدیرهشورای هماهنگیبرگزارمعصومهوزارت ارشادوزارت فرهنگفرهنگ و هنرشورایارشادوزارتفرهنگهاییطراحانمشکلاتعکاساناسلامیایسناصندوقمجسمهنادریهاشمیبیمهموزهاشرفخانه

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: خواندنی ها برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد