نیوز افیس – نیوزافیس – معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیانی به نخستین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان، یکی از مقتضیات زمان را، – توجه فراگیر به پوشش دانست. به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دسته فرهنگی نیوزافیس از کارگروه ساماندهی مد و لباس سرزمین، […]

نیوز افیس –

نیوزافیس – معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیانی به نخستین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان، یکی از مقتضیات زمان را، – توجه فراگیر به پوشش دانست.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دسته فرهنگی نیوزافیس از کارگروه ساماندهی مد و لباس سرزمین، در مضمون خبر سید محمدمجتبی حسینی که روز سه شنبه انتشار یافته، امده است: ان الله یحب الجمال والتجمل ویکره البوس با نو شدن زمان و برآمدن دستاوردهای تازه، منظر و شیوه رفتار آدمی نیز تغییر می یابد و این تغییر – فارغ از داوری – خود جزیی از مسیر زیستن است، اگر چه نیکی همیشه نیکو و بدی پیوسته ناپسند است و اخلاق ستوده و تربیت شایسته بر اصول استواری سامان یافته لیکن مقتضیات زمان و زمین یا به تعبیر دیگر ویژگی های تاریخی و جغرافیایی به منزله قبایی است بر قامت همان اصل مشترک.

وی می افزاید: یکی از مقتضیات زمان ما، توجه فراگیر به پوشش است؛ اگر در قرنی پیش تنها عده ای خاص به لباس خود می اندیشیدند، امروز به تقریب تمام گروهای مدنی، پوشش، چندی و چگونگی اش را از نظر دور نمی دارند.

کودکان ونوجوانان و جوانان نیز از این قاعده بیرون نیستند.

نوجوانان به اقتضای سن و حساسیت های آن، به تن وتن پوش توجه دارند و آراستگی و برازندگی را صنعتی مهم ارزیابی می کنند.

موقعیتی که اگر بر وجه تربیتی و تعلیمی آن آگاه باشیم فرصت است و اگر تنها بر مشگل ظاهری اش تکیه کنیم ، در گذر زمان عادت زدگی را به همراه می آورد.

حسینی تصریح می کند: در آموزه های اسلامی دهها حدیث و روایت درباره ضرورت آراستگی و ملزم دانستن مسلمانان به مراعات، خاصه آراستگی کودکان و نوجوانان وشناخت تاریخ با شکوه ایران وآیین مردمانش بویژه در لباس و پوشش از یک سو و درک زمان و جهان از سوی دیگر، باید به عزمی بدل شود تا بتوانیم ویژگی های فرهنگی خود را با آن پشتوانه قدیم و قویم، و رسوم و آداب و آیین ها، توامان رنگارنگی اقلیم و اقوام ایرانی، با هنر،صنعت مد ولباس بیامیزیم و محصولی بایسته رقم بزنیم؛ اگر پیشانی این اقدامات مخاطبان کودک و نوجوان نباشند و برقراری مفاهمه و همراهی شکل نگیرد، یا فرزندانمان را بمانند خود پرورده ایم یا به قاعده ی دیگران.

در ادامه این خبر آمده است: کارگروه ساماندهی مد و لباس (در معاونت هنری وزارت فرهنگی و ارشاد اسلامی ) می کوشد تا به تکلیف خود، میاندار آگاهی باشد برای تجمیع داده ها و نظرها و بیان آن درقالب بهترین الگوهای مقدور و ممکن که جشنواره و نمایشگاه حاظر نمونه کوچکی است از آن کوشش برای آنکه بر تن نوجوان عزیز و فردا ساز ایران جامه ای بنشیند که از هنر و صنعت و نگاه و منظر ایران اسلامی گواه و نشانه باشد؛ لباسی که افزون بر زیبایی حس افتخار ایرانی و غرور و عزت ملی را به پوشنده ی خود القا کند و او را با آراستگی به سوی فردایی روشن همراهی کند.

نخستین جشنواره ملی طراحی لباس و طراحی پارچه کودک و نوجوان، از ۲۴ تا ۲۷ بهمن ماه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ و در سالن ۲ مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان میزبان علاقه مندان است.

مراسم افتتاحیه این رویداد نیز امروز(سه شنبه) ساعت ۱۶ برگزار می شود.

فراهنگ **۹۳۳۸ ** خبرنگار: صدیقه بهارلو * انتشار: امید غیاثوند
کلید واژه ها: نوجوانجوانانکودک و نوجواننوجوانانلباسوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیفرهنگاسلامیفرهنگیوزیر فرهنگ و ارشادمد و لباسکودکایرانجشنوارهصنعتکودکانهمراهحسینیتاریخمعاونارشادتربیتنیوزافیسلباس کودکمسلمانانهنریآیینخبرنمایشگاهخبرنگار

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: خواندنی ها برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد