نیوز افیس – معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی به نخستین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان، گفت: یکی از مقتضیات زمان ما، – توجه فراگیر به پوشش است. به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا”؛ به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس سرزمین، […]

نیوز افیس –

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی به نخستین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان، گفت: یکی از مقتضیات زمان ما، – توجه فراگیر به پوشش است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا”؛ به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس سرزمین، سید محمدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نخستین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان خبر داد.

مضمون خبر به شرح زیر است: ان الله یحب الجمال والتجمل ویکره البوس با نو شدن زمان و برآمدن دستاوردهای تازه ، منظر و شیوه رفتار آدمی نیز تغییر می یابد واین تغییر- فارغ از داوری ـ خود جزیی ازمسیر زیستن است، اگر چه نیکی همیشه نیکو و بدی پیوسته ناپسند است و اخلاق ستوده و تربیت شایسته بر اصول استواری سامان یافته لیکن مقتضیات زمان و زمین یا به تعبیر دیگر ویژگی های تاریخی و جغرافیایی به منزله قبایی است بر قامت همان اصل مشترک .

یکی از مقتضیات زمان ما، توجه فراگیر به پوشش است؛ اگر در قرنی پیش تنها عده ای خاص به لباس خود می اندیشیدند، امروز به تقریب تمام گروهای مدنی، پوشش، چندی و چگونگی اش را از نظر دور نمی دارند.

کودکان و نوجوانان و جوانان نیز از این قاعده بیرون نیستند.

نوجوانان به اقتضای سن و حساسیت های آن، به تن و تن پوش توجه دارند و آراستگی و برازندگی را صنعتی مهم ارزیابی می کنند .

موقعیتی که اگر بر وجه تربیتی و تعلیمی آن آگاه باشیم فرصت است و اگر تنها بر مشکل ظاهری اش تکیه کنیم، در گذر زمان عادت زدگی را به همراه می آورد .

درآموزه های اسلامی ده ها حدیث و روایت درباره ضرورت آراستگی و ملزم دانستن مسلمانان به مراعات خاصه آراستگی کودکان و نوجوانان و شناخت تاریخ باشکوه ایران و آیین مردمانش به ویژه در لباس و پوشش از یک سو و درک زمان و جهان از سوی دیگر، باید به عزمی بدل شود تا بتوانیم ویژگی های فرهنگی خود را با آن پشتوانه قدیم و قویم، و رسوم و آداب وآیین ها، توامان رنگارنگی اقلیم واقوام ایرانی، با هنر، صنعت مد ولباس بیامیزیم و محصولی بایسته رقم بزنیم؛ اگر پیشانی این اقدامات مخاطبان کودک و نوجوان نباشند و برقراری مفاهمه و همراهی شکل نگیرد، یا فرزندانمان را بمانند خود پرورده ایم یا به قاعده دیگران.

کارگروه ساماندهی مد و لباس (در معاونت هنری وزارت فرهنگی و ارشاد اسلامی ) می کوشد تا به تکلیف خود، میاندار آگاهی باشد برای تجمیع داده ها و نظرها و بیان آن در قالب بهترین الگوهای مقدور و ممکن که جشنواره و نمایشگاه حاظر نمونه کوچکی است از آن کوشش برای آنکه بر تن نوجوان عزیز و فردا ساز ایران جامه ای بنشیند که از هنر و صنعت و نگاه و منظر ایران اسلامی گواه و نشانه باشد؛ لباسی که افزون بر زیبایی حس افتخار ایرانی و غرور و عزت ملی را به پوشنده خود القا کند و او را با آراستگی به سوی فردایی روشن همراهی کند .

گفتنی است، نخستین جشنواره ملی طراحی لباس و طراحی پارچه کودک و نوجوان، از ۲۴ تا ۲۷ بهمن ماه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ و در سالن ۲ مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان میزبان علاقه مندان است.

و مراسم افتتاحیه این جشنواره امروز سه شنبه ۲۴ بهمن ماه از ساعت ۱۶ آغاز می شود.

کلید واژه ها: کودک و نوجواننوجوانلباسوزارت فرهنگجشنوارهلباس کودکنوجوانانکودکجواناناسلامیفرهنگمد و لباسارشادطراحیوزارتمعاونپارچهنخستینهنریخبرفرهنگیکودکانروابط عمومیتاریخایرانتربیتهمراهمسلمانانآییننمایشگاه

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: خواندنی ها برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد