نیوز افیس – حوزه/ برای به چالش کشیدن و گرفتار کردن جوانان سرزمین صدها شبکه فارسی زبان فعالیت می کند که ترویج عقاید و سبک زندگی غیردینی از مهم ترین اهداف و جهت گیری های تمامی این شبکه های فارسی زبان است. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خبرگزاری حوزه ، حجت […]

نیوز افیس –

حوزه/ برای به چالش کشیدن و گرفتار کردن جوانان سرزمین صدها شبکه فارسی زبان فعالیت می کند که ترویج عقاید و سبک زندگی غیردینی از مهم ترین اهداف و جهت گیری های تمامی این شبکه های فارسی زبان است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خبرگزاری حوزه ، حجت الاسلام علی احدی عصر امروز در کارگروه آموزش و پیشگیری از آسیب های مدنی که در مصلی قدس قم برگزار شد، اظهارداشت: آموزش و داشتن اطلاعات کافی از گستره وسیع آسیب های مدنی لازمه مقابله با آن است.

وی گستره وسیع آسیب های مدنی در بخش مواد مخدر را موردتوجه قرارداد و گفت: آسیب های مدنی در بخش مواد مخدر امروز از سطح کشت طبیعی گذشته و ترکیب و ساخت آن توسط بسیاری از قابل دستیابی است بنابراین شرط مهم و اساسی مبارزه و مقابله با این نوع از آسیب های موجود در سطح جامعه آموزش و اطلاع رسانی دقیق و کافی است.

کارشناس پیشگیری از آسیب های مدنی با اشاره به برخی از مهم ترین وظایف نهادهای انقلابی در برابر آسیب های مدنی عنوان کرد: حفظ و آموزش خانواده و اطرافیان در برابر آسیب های مدنی و کمک و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در بین جامعه دو وظیفه مهم و اساسی نهادهای انقلابی است.

حجت الاسلام احدی با انتقاد از عدم پیگیری جدی مبحث مواد مخدر در بین نهادهای ارزشی تصریح کرد:متأسفانه بسیاری از نهادهای ارزشی در مسئله مواد مخدر ورود جدی نکرده و برنامه ای در قبال ممانعت و جلوگیری از آن طراحی نشده درحالی که انتظاری که از این قبیل نهادهای انقلابی می رود داشتن برنامه های مدون برای کاهش میزان آسیب های مدنی در این بخش به خصوص است.

وی با تأکید بر اهمیت داشتن آگاهی های دقیق و جامع از مبحث آسیب های مدنی خاطرنشان کرد:برای جلوگیری از افتادن در دام آسیب های مدنی باید آگاهی های عمومی بیشتر شود و این نیز به نوبه خود محتاج داشتن اطلاعات دقیق و جامعی در نزد والدین و همچنین نسل جوان است.

کارشناس پیشگیری از آسیب های مدنی بابیان برخی از راهکارهای مقابله و مبارزه با مبحث آسیب های مدنی افزود: برنامه ریزی و وقت کافی برای تفریحات سالم و توجه کافی والدین نسبت به فرزندان از دلایل مهم خودباوری و عدم افتادن در دام های سرگرمی های کاذب و آسیب های مدنی است.

حجت الاسلام احدی صبر و وقت گذاشتن برای خانواده را مهم ترین شرط حفظ خانواده در برابر آسیب های مدنی دانست و تأکید کرد:گذاشتن وقت کافی و صحبت کردن با فرزندان و جمع خانواده از دلایل بسیار مهم در سلامت و حفظ اصالت خانواده است.

وی هجمه های سنگین و همه جانبه دشمن در مسئله جنگ نرم را موردتوجه قرارداد و ابراز کرد: برای به چالش کشیدن و گرفتار کردن جوانان سرزمین صدها شبکه فارسی زبان فعالیت می کند که ترویج عقاید و سبک زندگی غیردینی از مهم ترین اهداف و جهت گیری های تمامی این شبکه های فارسی زبان است.

کلید واژه ها: آسیب های مدنیمدنیخانوادهمواد مخدرپیشگیریاطلاع رسانیآموزشاطلاعبرنامهسبک زندگیمخدرفارسیفرزندانکارشناساطلاعاتوالدینبرگزارمبارزهزبانشبکهبرنامه ریزیجامعهامروزرسانیزندگیخبرگزاریجوانقراردادخبرنگارجنگ نرم

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: سیاسی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد