نیوز افیس –   انگار که اینان تلفن همراه ندارند!   تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۱     علی دهباشی نویسنده و سردبیر مجله بخارا که به دعوت آلمان در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور دارد از حال و هوای این نمایشگاه یادداشتی را در اختیار خبرگزاری ایبنا قرار داده است.   […]

نیوز افیس –

 

انگار که اینان تلفن همراه ندارند!

 

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۱

 

 

علی دهباشی نویسنده و سردبیر مجله بخارا که به دعوت آلمان در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور دارد از حال و هوای این نمایشگاه یادداشتی را در اختیار خبرگزاری ایبنا قرار داده است.

یادداشت علی دهباشی در حال و هوای نمایشگاه فرانکفورت

 

خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)-علی دهباشی: آنچه که در وهله اول ادمی را تحت تاثیر قرار می دهد نظم است و انتظام امور که المان ها بدان در جهان شهره هستند. در ریز بینی هایی که داشتم پی به ظرافتهای المانی ها بردم. تابلو های راهنمایی که نصب شده باگویاترین شکل ممکن هدایت کننده است به هر که می خواهد هر جا برود و یا جستجو کند. کافه ها به وفور و تمیزی در هر چند صدمتر احداث کردند که چای و قهوه و مختصر شیرینی.در این نمایشگاه هنگام ظهر حضرات باید بروند بیرون نمایشگاه در محوطه غذاخوری ها و رستورانها به درجات نرخ بنا نهادند. بنابراین شما هنگام ظهر بوی چلو کباب و قیمه پلو و قرمه سبزی به مشامتان نمی خورد.!
در هر چند صدمتری یک محلی را اختصاص دادند به جلسات دیدار وگفتگو که جماعتی با نویسنده و نویسندگان موردعلاقه به مباحثه مشغولند‌ در چند جلسه شرکت کردم یک بار صدای زنگ تلفن موبایلی رانشنیدم. انگار که اینان موبایل یا تلفن همراه ندارند….!!!
اما غرفه ترکیه سنگ تمام گذاشته بود . در دیزاین و طراحی فوق العاده مهارت به خرج داده بودند و گروهی از نوازندگان سازهای آشنا با ما تار و سه تار ونی و…..قطعاتی را دلپذیر می نواختند که بیشتر تم موسیقی عرفانی را داشت که در قونیه می شنویم.
در افتتاحیه بانو مرکل و مکرون بر حرمت چندزبانی و چند فرهنگی تاکید ورزیدند و دراین نمایشگاه به تعداد مسافران کشتی نوح ادم هست که صدایشان و چهره های متفاتشان از سیاه افریقایی تا سرخ پوست امریکایی از عرب مصری تا سبزه مدیترانه ادم هست که کتاب به دست در حال مطالعه هستند.

 

 

سایت خبری نیوز افیس
منبع کلی سایت: ibna

دسته بندی: کتاب برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد