نیوز افیس – – نرم افزار جدیدی به نام “Teligram” به عنوان نسخه به روز شده خبر رسان تلگرام Telegram به بازار آمده که از توانایی های ویژه ای چون نصب درب پشتی یا استفاده از تبلیغات کلیکی برای آلوده کردن سیستم قربانی استفاده می کند. به گزارش سایت قطره و به نقل ازبهداشت نیوز”: […]

نیوز افیس –

– نرم افزار جدیدی به نام “Teligram” به عنوان نسخه به روز شده خبر رسان تلگرام Telegram به بازار آمده که از توانایی های ویژه ای چون نصب درب پشتی یا استفاده از تبلیغات کلیکی برای آلوده کردن سیستم قربانی استفاده می کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازبهداشت نیوز”: اخیراً کارشناسان امنیت سایبری با نسخه جعلی از خبر رسان تلگرام برخورد کرده اند که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

متأسفانه بازهم گزارشی دیگر از وجود برنامه ای آلوده در فروشگاه اینترنتی گوگل (Google Play Store) دریافت شده است؛ در این گزارش آمده که نرم افزاری جدید به نام Teligram به عنوان نسخه به روز شده خبر رسان تلگرام (Telegram) معرفی کرده اند.

این برنامه جدید از فراگیری خبر رسان تلگرام برای ترغیب کاربران به دریافت و نصب استفاده می کند.

این گزارش توسط شرکت امنیت سایبری سیمنتک (Symantec) در ۱۰ ژانویه ارائه شده است؛ کارشناسان امنیت سایبری شرکت مذکور با بررسی های دقیق خود دریافتند که این برنامه جدید از همان توابع کتابخانه ای تلگرام استفاده می کند اما بدافزارهایی را در قالب این توابع، وارد سیستم قربانی می کند.

این برنامه آلوده برای به اشتباه انداختن کاربران و نصب سهوی، فقط یک حرف از اسم تلگرام را تغییر داده است.

این برنامه مخرب به گونه ای طراحی شده که در محیط برنامه تبلیغات نشان می دهد و در پس زمینه برخی بدافزارها را اجرا می کند.

بدافزارهای مذکور با نام Trojan.

Gen.

۲ شناخته شده اند و از توانایی های ویژه ای چون نصب درب پشتی یا استفاده از تبلیغات کلیکی برای آلوده کردن سیستم قربانی استفاده می کند.

کارشناسان سیمنتک به کاربران هشدار دادند که از نصب برنامه های منبع باز (open source) خودداری کنند زیرا کلاه برداران و مجرمان سایبری می توانند از کدهای این برنامه ها سوءاستفاده کنند.

منبع: تسنیم
کلید واژه ها: برنامهسایبریتبلیغاتآلودهگزارشقربانینرم افزارخبرجدیدامنیتسوءاستفادهکتابخانهفروشگاهاشتباهبهداشتبازارطراحیهشدارمحیطکلاهگوگلنشان

سایت خبری نیوز افیس
منبع کلی سایت: وب سایت عصر هامون

دسته بندی: فناوری اطلاعات برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد