نیوز افیس – به گزارش نیوزافیس به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ اسپیکرهای هوشمند که با وجود هوش مصنوعی و برنامه ریزی های انجام شده در آن ها به عنوان یک دستیار صوتی تمام عیار عمل میکنند به جز پاسخ به سوالات و  پخش موسیقی دلخواه و اطلاعات آب و هوا و خواندن اخبار و […]

نیوز افیس –

به گزارش نیوزافیس به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ اسپیکرهای هوشمند که با وجود هوش مصنوعی و برنامه ریزی های انجام شده در آن ها به عنوان یک دستیار صوتی تمام عیار عمل میکنند به جز پاسخ به سوالات و  پخش موسیقی دلخواه و اطلاعات آب و هوا و خواندن اخبار و مانند این اقدامات بعضا کار های جالبی هم ممکن است انجام دهند.
در ایالت نیومکزیکوی آمریکا  یک  اسپیکرهوشمند(بر اساس برخی شایعات از نوع گوگل هوم ) به صورت کاملا تصادفی پیغام کمک برای پلیس میفرستد و موجب نجات جان یک زن و یک کودک می شود.
بر اساس گزارش ها مردی پس از درگیری لفظی با همسر خود ، به رویش اسلحه کشیده و او را تهدید به مرگ میکند . در خلال این مشاجره اسپیکر هوشمند  به اشتباه سخنان رد و بدل شده را به صورت دستور فرض میکند و از پلیس درخواست کمک  میکند.
با حضور پلیس ، زن و فرزندش از مرگ احتمالی نجات پیدا میکنند و مرد پس از مقاومت مسلحانه در برابر پلیس دستگیر میشود.
البته در این مورد شاید این خبر اشتباه دستیار صوتی هوشمند موجب خیر شد. اما در مواد دیگر و با گسترش روز افزون این گجت ها در منازل میتواند موجب مشکلات فراوان برای  مراکز پلیس و امدادی شود.
 
پایان خبر/

سایت خبری نیوز افیس
منبع کلی سایت: وب سایت عصر هامون

دسته بندی: فناوری اطلاعات برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد