نیوز افیس – یک آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری با اشاره به فعالیت اپلیکیشن جدید «لوکسا» معتقد است که هدف این نرم افزار ایجاد اختلاف طبقاتی میان اقشار جامعه و ترویج سبک زندگی تجملاتی در سرزمین است. – ابهری، آسیب شناس عنوان کرد: اپلیکیشن لوکسا مروج زندگی تجملاتی” افراد نوکیسه، فضای مجازی را عرصه […]

نیوز افیس –

یک آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری با اشاره به فعالیت اپلیکیشن جدید «لوکسا» معتقد است که هدف این نرم افزار ایجاد اختلاف طبقاتی میان اقشار جامعه و ترویج سبک زندگی تجملاتی در سرزمین است.

– ابهری، آسیب شناس عنوان کرد: اپلیکیشن لوکسا مروج زندگی تجملاتی” افراد نوکیسه، فضای مجازی را عرصه ای برای تاخت و تاز کرده اند تهران (پانا) – یک آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری با اشاره به فعالیت اپلیکیشن جدید لوکسا معتقد است که هدف این نرم افزار ایجاد اختلاف طبقاتی میان اقشار جامعه و ترویج سبک زندگی تجملاتی در سرزمین است.

پس از موجی که صفحه بچه پولدارها در شبکه های مجازی به راه انداخت، بار دیگر نوبت به طراحی نرم افزاری ویژه برای قشر ثروتمند و مرفه جامعه رسیده است.

نام این شبکه مدنی لوکسا پلاس است و اپلیکیشنی برای قشر مرفه است که می خواهد ضمن ایجاد ارتباط بین این افراد خدمات VIP خاص خود را به آنان ارائه کند و محفلی خصوصی برای میلیونرها باشد.

یکی از تفاوت هایی که این شبکه مدنی دارد، پرداخت رقم چشمگیری برای عضویت در این نرم افزار است و افرادی که می خواهند از خدمات این شبکه مدنی استفاده کنند، باید یک میلیون و هفتاد هزار تومان هزینه ثبت نام بدهند .

هر چند هنوز اطلاعات زیادی از این شبکه مدنی در دست نیست اما محدودیت هایی که برای این نرم افزار در نظر گرفته شده قابل توجه است.

افراد در لوکسا پلاس فقط می توانند هر ۲۴ ساعت یک بار پست ارسال کنند و راه برداشتن این محدودیت هم این است که افراد پولدار بیشتری به اپلیکیشن دعوت شوند که به ازای دعوت هر نفر، یک ساعت از محدودیت زمانی پست ها کم می شود.

اعضای میلیونر این شبکه مدنی جدول رده بندی مخصوص به خود را هم دارند.

کاربرانی که بیشترین لایک را دریافت کرده و افراد بیشتری را به اپلیکیشن دعوت کرده اند دارای موقعیت بالاتری در جدول هستند.

در واقع باید گفت، این اپلیکیشن هیچ قابلیت خاصی به مخاطبان خود نمی دهد و تنها هدفی که دنبال می کند ایجاد اختلاف طبقاتی میان اقشار جامعه و ترویج سبک زندگی تجملاتی در سرزمین است.

مجید ابهری آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری درباره آسیب های مدنی ناشی از فعالیت این شبکه های مجازی به پانا گفت: ورود فناوری های نوین به هر جامعه باید بسترسازی فرهنگی و کاربردی را همراه داشته باشد و یا قبل از ورود به این فضا باید اقداماتی برای فرهنگ سازی انجام شود و در غیر اینصورت فرصت ها به تهدید و محاسن به عوارض و آسیب مدنی تبدیل می شوند.

آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری با بیان اینکه فضای مجازی و شبکه های مدنی بدون آگاهی و آموزش وارد جامعه ما شده است، گفت: بعضی از افراد نوکیسه و تازه به دوران رسیده، فضای مجازی را عرصه ای برای تاخت و تاز خود قرار داده اند و تلاش گسترده ای در جهت اثرگذاری بر روی سبک زندگی و روش اندیشیدن جوانان می کنند.

به عنوان مثال با ایجاد اپلیکیشن هایی همچون لوکسا که برای ورود به آن باید ورودی پرداخت کرد و محدودیت هایی برای عضویت دارد که این نمایشی برای ترویج اشرافی گری و زندگی تجملاتی و خودنمایی در سرزمین است .

ابهری افزود: دنبال کننده های شبکه هایی همچون لوکسا با گذاشتن تصویر های لوازم و اقلام مصرفی خود از جمله خودرو، ساعت های مارک، کفش و گوشی تلفن همراه سعی می کنند فالوورها و لایک بیشتری دریافت کنند که شاهدیم برخی از فرزندان خانواده های پولدار که دغدغه ای جز نمایش خود و ملزوماتشان ندارند، در این فضا به جنگ با ساده زیستی رفته اند و تلاش گسترده ای در زمینه رقابت های ناسالم ایجاد کرده اند.

وی ادامه داد: همچنین بسیاری از افرادی که از این شبکه ها پیروی می کنند، اسب، سگ و گربه خود را با اعلام نرخ در معرض تماشا قرار می دهند و خدماتی نیز مانند معرفی ماساژور در منزل و آرایشگر برای خود و حیواناتشان درخواست می کنند.

باید گفت وجود چنین شبکه هایی اعلام خطری برای خانواده ها و مسئولان فرهنگی سرزمین است که باید هر چه سریعترنسبت به آسیب شناسی و راه هکارهای برون رفت از این بحران اقدام کنند.

این آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری درباره برخورد با شبکه هایی همچون لوکسا نیز گفت: فیلتر یکی از اقدامات کوتاه مدت برای برخورد با این نرم افزارهای پواداری است که البته چندان هم موثر نیست زیرا فیلترشکن های رایگان و قدرتمند به وفور در اختیار افراد قرار می گیرد و به راحتی می توانند وارد این شبکه ها شوند.

بهترین روش ایجاد رقابت شبکه های رقیب برای سرگرمی جوانان در فضای مجازی و آموزش و توضیح اهداف اینگونه شبکه هاست.

کلید واژه ها: اپلیکیشنشبکه مدنیمدنینرم افزارشبکهسبک زندگیجامعهزندگیمجازیفضای مجازیعلومآسیب های مدنیسرزمینجدول رده بندیپولداربچه پولدارهافرهنگجدیدجدولساعتهاییپولدارهااطلاعاتثروتمندکاربردیثبت نامفرهنگیفناوریعوارضتفاوت

سایت خبری نیوز افیس
منبع کلی سایت: وب سایت عصر هامون

دسته بندی: فناوری اطلاعات برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد