نیوز افیس –     تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷     محمدتقی کاغذچی مدیر مسئول انتشارات تلاش، ناشر پیشکسوت دارفانی را وداع گفت، وی از سال ۱۳۵۶ در حوزه انتشار کتاب‌های تخصصی روان‌شناسی و ادبیات فعالیت می‌کرد و ریاست اتحادیه ناشران و کتابفروشان تبریز از جمله سمت‌های او به شمار […]

نیوز افیس –

 

 

تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷

 

 

محمدتقی کاغذچی مدیر مسئول انتشارات تلاش، ناشر پیشکسوت دارفانی را وداع گفت، وی از سال ۱۳۵۶ در حوزه انتشار کتاب‌های تخصصی روان‌شناسی و ادبیات فعالیت می‌کرد و ریاست اتحادیه ناشران و کتابفروشان تبریز از جمله سمت‌های او به شمار می‌آید.

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، محمدتقی کاغذچی؛ مدیرمسئول انتشارات تلاش ناشر کتاب های ادبی، روانشناسی، تاریخ، ورزشی و کودک صبح روز پنجشنبه ۲۱ دی ماه به عامل نارسایی کلیوی درگذشت.
 
زنده یاد کاغذچی متولد سال ۱۳۳۵ شهر تبریز بود، وی از سال ۱۳۵۲ فعالیت در حوزه نشر را آغاز کرد و در سال ۱۳۵۶ انتشارات خود را با عنوان «تلاش تبریز» راه اندازی کرد و با انتشار کتاب‌های ادبی، فعالیت‌های خود را دنبال کرد.
 
وی پس از مراجعت به تهران، عنوان انتشارات خود را به نام «تلاش» تغییر داد و فعالیت‌های فرهنگی خود را در حوزه‌های مختلف ادامه داد و از بزرگترین برگزارکنندگان نمایشگاه‌های کتاب به صورت خصوصی در سرزمین بود.
 
کاوه کاغذچی، فرزند زنده‌یاد محمدتقی کاغذچی در گفت‌وگو با ایبنا با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی پدر خود گفت: وی عاشق ادبیات و فرهنگ این سرزمین بود و در طول چهار دهه فعالیت خود تلاش کرد با تکیه بر اصول اخلاقی و حرفه‌ای کار نشر، فعالیت‌های خود را دنبال کند و در زمینه انتشار کتاب‌های کاربردی فعالیت کند.
 
وی ادامه داد: پدرم شیفته کتاب بود و در تعامل با استادان و بزرگان صنعت نشر ایران، کار خود را با وجود بیماری سختی که پشت سر می‌گذراند با عشق و علاقه ادامه می‌داد.
 
زنده‌یاد محمدتقی کاغذچی، پیش از این در سال ۱۳۹۴ به عنوان ناشر پیشکسوت و پرکار تقدیر شده بود.
 
مراسم درگذشت زنده یاد کاغذچی، پنجشنبه ۲۸ دی ماه از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار خواهد شد. 

 

 

سایت خبری نیوز افیس
منبع کلی سایت: ibna

دسته بندی: کتاب برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد