نیوز افیس –   ​مدیر‌کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی خبر داد:   تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۴ گزارشگر : سمیه حسن نژاد     مدیر‌کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با اشاره به بیش از یک‌دهه فعالیت این استان در حوزه صدور مجوز چاپ […]

نیوز افیس –

 

​مدیر‌کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی خبر داد:

 

تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۴

گزارشگر : سمیه حسن نژاد

 

 

مدیر‌کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با اشاره به بیش از یک‌دهه فعالیت این استان در حوزه صدور مجوز چاپ کتاب تاکید کرد که اداره‌ها کل به عامل آشنایی با مسائل بومی برای اظهارنظر درباره کتاب‌های تولید شده در استان‌ها ذی‌صلاح‌تر هستند.

 

محمد محمد‌پور، مدیر‌کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره صدور مجوز چاپ کتاب در هیات نظارت استان  گفت: جریان صدور مجوز کتاب در آذربایجان شرقی از دولت اصلاحات به هیات نظارت استان واگذار شده است. سال ۱۳۹۲ برای نزدیک به ۸۰۰ عنوان کتاب از سوی هیات نظارت مجوز صادر شده است. سال ۱۳۹۵ هزار و ۶۰۰ و سال ۱۳۹۴ هزار و ۳۰۰ عنوان کتاب مجوز دریافت کرده‌اند.  
 
به گفته این مقام مسئول، هیات نظارت استان از هفت نفر تشکیل شده است. گاهی که برخی کتاب‌ها از سوی هیات نظارت استان مجوز دریافت نمی‌کنند برای بررسی بیشتر به اداره کتاب ارسال می‌شوند. بررسی کتاب‌های علمی به‌ویژه فنی و مهندسی در کمترین زمان و کتاب‌های حوزه علوم سیاستمداری، علوم دینی و همچنین ادبی با صرف زمان بیشتری بررسی می‌شوند. بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بررسی کتاب‌های این حوزه مرجع اصلی است. 

مدیر‌کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: بیش از هزار و ۴۰۰ عنوان کتاب طی ۹ ماه سال جاری در هیات نظارت استان بررسی و مجوز دریافت کرده‌اند. پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال این رقم به هزار ۷۰۰ عنوان کتاب برسد.

 

محمد‌پور درباره واگذاری صدور مجوز به اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها گفت: این واگذاری موجب افزایش سرعت و کاهش هزینه ناشران و مولفان می‌شود و به نظر می‌‌رسد استان‌هایی که به تازگی به این جریان پیوسته‌اند باید به مرور زمان به این وضعیت مسلط شوند.  اداره‌های کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها به عامل آشنایی با مباحث بومی در اظهارنظر درباره کتاب‌هایی که در استان‌ها نوشته می‌شود ذی‌صلاح‌تر هستند.

 

 

سایت خبری نیوز افیس
منبع کلی سایت: ibna

دسته بندی: کتاب برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد