نیوز افیس –   پیشنهاد محسن آرمین برای مطالعه در پایان هفته   تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰     محسن آرمین، نویسنده و پژوهشگر حوزه دین و علوم قرآنی، با اشاره به اینکه بسیاری از کج‌تابی‌ها و رفتارهای دینی که موجب دین‌گریزی است و نتایج سلبی در حوزه‌های مدنی – […]

نیوز افیس –

 

پیشنهاد محسن آرمین برای مطالعه در پایان هفته

 

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰

 

 

محسن آرمین، نویسنده و پژوهشگر حوزه دین و علوم قرآنی، با اشاره به اینکه بسیاری از کج‌تابی‌ها و رفتارهای دینی که موجب دین‌گریزی است و نتایج سلبی در حوزه‌های مدنی – سیاستمداری داشته، ناشی از عدم توجه به اخلاق و نسبت آن با دین است، مطالعه کتاب «دین در ترازوی اخلاق» را به خوانندگان ایبنا پیشنهاد داد.

 

محسن آرمین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با پیشنهاد کتاب «دین در ترازوی اخلاق» نوشته ابوالقاسم فنایی برای مطالعه در پایان هفته، بیان کرد: موضوع کتاب، یکی از اصلی‌ترین مباحث در حوزه اندیشه دینی است؛ نسبت دین و اخلاق که فکر می‌کنم مبتلابه ما و اندیشه دینی ما و به‌طور کلی وضعیت مدنی و به‌ویژه سیاستمداری ما در این دوره است.
 
وی گفت: نویسنده در این کتاب، نسبت دین و اخلاق را بررسی کرده و نشان داده که این دو چه نیازهایی به هم دارند و چه خدماتی اخلاق به دین ارائه می‌دهد و چه خدماتی دین به اخلاق دارد. موضوعی که فکر می‌کنم این سال‌ها و این روزها به شدت محتاج آن هستیم. بسیاری از کج‌تابی‌ها و رفتارهای دینی ما که موجب دین‌گریزی است و متاسفانه نتایج سلبی زیادی در حوزه‌های مدنی – سیاستمداری داشته، ناشی از عدم توجه به اخلاق و نسبت آن با دین است؛ ناشی از نسبت غلطی است که متاسفانه در تفکر دینی‌مان بین دین و اخلاق ایجاد کرده‌ یا تصور کرده‌ایم.
 
نویسنده کتاب «جریان‌های تفسیری معاصر و مسئله آزادی» افزود: ابوالقاسم فنایی از متفکرانی است که سالیان سال در این حوزه کار کرده و خیلی موشکافانه به رابطه دین و اخلاق پرداخته و به‌نظر من کتاب وی بسیار مهم و آموزنده‌ است.
 

کتاب «دین در ترازوی اخلاق» در دو بخش کلی و هفت فصل با عنوان‌های «درآمدی تاریخی»، «تعریف دین و اخلاق»، «وابستگی اخلاق به دین»، «وابستگی دین به اخلاق»، «خدمات دین در قلمرو اخلاق»، «ناظر آرمانی و منظر اخلاقی» و «ایزد به‌عنوان ناظرِ آرمانی» به قلم ابوالقاسم فنایی تدوین و در ۲۷۴ صفحه قطع رقعی از سوی انتشارات صراط راهی بازار نشر شده است.

 

 

سایت خبری نیوز افیس
منبع کلی سایت: ibna

دسته بندی: کتاب برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد