نیوز افیس –     تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶     کتاب جدید دن براون، «منشاء» که پنجمین تریلر معمایی وی با محوریت پروفسور رابرت لنگدان، نشانه شناس دانشگاه هاروارد است در هفته اول خود موفق به فروش ۱۰۰ هزار نسخه شد. همچنین ۱۴ هزار کتاب صوتی نیز از این […]

نیوز افیس –

 

 

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶

 

 

کتاب جدید دن براون، «منشاء» که پنجمین تریلر معمایی وی با محوریت پروفسور رابرت لنگدان، نشانه شناس دانشگاه هاروارد است در هفته اول خود موفق به فروش ۱۰۰ هزار نسخه شد. همچنین ۱۴ هزار کتاب صوتی نیز از این کتاب به فروش رسیده که به نوبه خود یک رکورد به حساب می آید.

دن براون بار دیگر بازار کتاب را در مشت خود گرفت / اقبال به نسخه صوتی و الکترونیکی «منشاء»

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، هوش بی‌نظیر دن براون، بار دیگر او را به صدر فهرست نویسندگان پرفروش رساند و کتاب جدید او به نام «منشاء» در کمتر از یک هفته ۱۰۰ هزار نسخه فروخت.
 
البته با وجود اینکه خرده‌فروشان از این موضوع خوشحال هستند اما به نظر می‌رسد علاقه خوانندگان بریتانیایی به این نویسنده مانند سابق نیست، زیرا میزان فروش کتاب قبلی براون تحت عنوان «نماد گمشده» در هفته اول پنج برابر بیشتر بوده است.
 
بنا برگفته مؤسسه کتاب «نیلسن» داستان جدید براون تا روز شنبه حدود ۱۰۰ هزار و ۹۵ نسخه فروخته بود. ترانسوورلد، ناشر اثر معتقد است این میزان سریع‌ترین فروش یک کتاب پس از کتاب «برو نگهبانی بگمار» نوشته هارپر لی در سال ۲۰۱۵ است که در پنج روز اول حدود ۱۶۸ هزار نسخه به فروخته بود. اما مجله «بوک‌سِلر» خاطرنشان کرده فروش «منشاء» در هفته اول در بریتانیا نصف فروش «دوزخ» از همین نویسنده در سال ۲۰۱۳ است.
 
با در نظر گرفتن همه این شرایط باز هم «منشاء» یکی از پنج اثر ارزشمند سال ۲۰۱۷ به حساب می‌آید و یک سوم راه را برای کنار زدن کتاب «زوجِ خانه کناری» نوشته شاری لاپنا طی کرده است تا به صدر فهرست پرفروش‌های سال ۲۰۱۷ راه یابد. نقدهای کتاب نیز بهتر از نظرات مربوط به کتاب پیشین براون است.
 
سام لیث در تمجید از اثر جدید براون در مجله «گاردین» نوشت: «اگر بگوییم دن براون نویسندگی را بلد نیست درست مثل این است که بگوییم چیپس‌ها اصلاً ترد نیستند. او نوستراداموسی جدید برای زمانه‌ای خلق کرده است که شاید رو به پایان باشد.»
 
سخنگوی انتشارات ترانسوورلد نیز اعلام کرده که از فروش بالای این کتاب در هفته نخست بسیار خرسند هستند.  وی گفت: « کتاب در کل هفته گذشته در صدر فروش کتب الکترونیکی قرار داشت. فروش بیش از ۱۴ هزار نسخه صوتی نیز باید به این آمار افزوده شود. فروشی که احتمالا تاکنون از همه آثار صوتی دیگر بیشتر بوده است. ما پیش‌بینی می‌کنیم کتاب در هفته دوم هم رکورد خوبی به جا بگذارد و بقیه سال آمارهای فروش افزایش دهد.»
 
فروشندگان کتاب نیز اعلام کردند: «فروش بیشتر از حد انتظار بوده است و همچنان ادامه دارد.  آمارهای اولیه نشان می‌دهد این کتاب موفقیت بیشتری نسبت به داستان قبلی براون کسب خواهد کرد و این موضوع محدود به هفته‌های اولیه انتشار کتاب نخواهد بود.»
 
«منشاء» نشان داد داستان‌های دن براون همچنان بر آمار افزایش فروش کتاب تأثیرگذار هستند. او نویسنده‌ای برجسته و مهم در ژانر معمایی است. داستان‌های او هم به مذاق مردان و هم زنان خوش می‌آید و همین موضوع فروش بالای آن‌ها را ضمانت می‌کند.

 

 

سایت خبری نیوز افیس
منبع کلی سایت: ibna

دسته بندی: کتاب برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد