نیوز افیس –     تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰     کتاب «حماسه پرشکوه: زندگی و نهضت سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)» حاصل ۱۵ سال پژوهش اکبر فولادگر در زمینه زندگی سومین امام شیعیان از تولد تا بعد از شهادت است.   به گزارش خبرگزاری کتاب […]

نیوز افیس –

 

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰

 

 

کتاب «حماسه پرشکوه: زندگی و نهضت سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)» حاصل ۱۵ سال پژوهش اکبر فولادگر در زمینه زندگی سومین امام شیعیان از تولد تا بعد از شهادت است.

حماسه پرشکوه زندگی و نهضت امام حسین (ع)

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «حماسه پرشکوه: زندگی و نهضت سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)» در ۱۸ فصل به قلم دکتر اکبر فولادگر، متخصص بیماری‌های داخلی و قلب و عروق تدوین شده است.
 
«شخصیت و فضائل امام حسین (ع)»، «سیمای درخشان امام حسین (ع) در کتاب ایزد و روایات»، «حماسه حسینی»، «ماهیت قیام حسینی»، «عنصر تبلیغ در نهضت حسینی»، «طغیان، آشوب و جنایت و سیاست‌بازی‌های معاویه و فراهم شدن زمینه برای قیام آقا اباعبدالله‌الحسین (ع)»، «اتفاقات جهان اسلام و آغاز نهضت امام حسین (ع) پس از مرگ معاویه و شروع حکومت یزید»، «از مدینه تا مکه»، «در مکه»، «حرکت از مکه تا کربلا»، «در کربلا»، «حوادثی که بعد از شهادت امام حسین (ع) رخ داد»، «در کوفه»، «از کوفه تا شام»، «در شام»، «از شام تا مدینه»، «در مدینه» و «سخن پایانی» فصل‌های کتاب حاضر هستند.
 
در بخشی از مقدمه این کتاب به قلم نویسنده آن آمده است: «شهادت اباعبدالله (ع) توانست شجره خبیثه حکومت بنی‌امیه را که معاویه پنجاه سال از بیت‌المال مسلمین برای آن هزینه کرده بود، در مدت کوتاهی از بیخ و بن برکَنَد. نهضت سیدالشهداء (ع) برگ زرینی در تاریخ بوجود آورد و اسلام را زنده کرد، ترس و خوف را از میان برد، بردگی و ذلت را از میان برداشت. آقائی و عزت را در میان مردم بوجود آورد، به دنیا نشان داد که نباید در امور مردم و دین بی‌تفاوت بود و اگر دیده شد حکومت جابری سر کار است و شایستگی و صلاحیت اداره امور مسلمین را ندارد و خلافت را غصب کرده، به دروغ خود را جانشین رسول‌الله می‌داند، قیام کند، بر ضد حکومت برخیزد، امر به معروف و نهی از منکر نماید و به دنیا نشان دهد که باید قیام کرد، حتی اگر به نرخ فدا کردن جان خود باشد. آن وقت است که جامعه حیات پیدا می‌کند، حتمیت و توان پیدا می‌شود، شجاعت و صلابت بوجود می‌آید، بدن‌ها و خون‌ها را به حرکت درمی‌آورد و تن‌ها را از رخوت و سستی درمی‌آورد و چابک و چالاک می‌سازد.»
 
در صفحه ۵۸۷ کتاب نیز در ذیل یکی از روایاتی که در فصل چهاردهم و مسیر کوفه تا شام آمده، می‌خوانیم: «نطنزی در خصائص نقل کرده است که: ماموران ابن زیاد، به همراه سر امام حسین (ع) در منزلی به نام «قِنسرین» فرود آمدند، مرد راهبی از صومعه خود بیرون آمد و مشاهده کرد که از آن سر مقدس، نوری ساطع است به سوی آسمان! راهب به نزد حاملان سر آمد و ده هزار درهم به آنان داد و آن سر مقدس را گرفت و به صومعه برد، پس صدائی شنید که هاتفی می‌گفت: خوشا به حال آنکه حرمت این سر را شناخت. راهب سر را برداشت و گفت: یا رب! بحق عیسی،‌این سر مقدس را اجازه فرما که با من سخن بگوید. در این هنگام آن سر مقدس به سخن آمده، فرمود: ای راهب! چه می‌خواهی؟!

راهب گفت: تو کیستی؟! آن سر مقدس فرمود: «انا ابنُ محمد المصطفی و انا ابنُ علی المرتضی و انا ابنُ فاطمه الزهراء، انا مقتول بکربلا، انا المظلوم، انا العطشان!» و بعد از این جملات سکوت کرد. آن راهب صورت بر صورت آن حضرت (ع) نهاد و گفت: صورت از صورتت برنمی‌دارم تا اینکه بگویی که شفیع من خواهی بود در روز قیامت. باز آن سر مقدس به سخن درآمد و گفت: به دین جدم محمد (ص) بازگرد. پس راهب گفت: «اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله» پس آن حضرت (ع) شفاعت او را قبول کرد. چون آن دسته صبح کردند، آن سر مقدس را از راهب گرفته و حرکت کردند و هنگامی که به میان وادی رسیدند، دیدند که آن ده هزار درهم به سنگ مبدل شده است.»

 

کتاب «حماسه پرشکوه: زندگی و نهضت سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)» در ۶۷۷ صفحه با شمارگان سه هزار نسخه به بهای ۳۵ هزار تومان از سوی نشر ستارگان درخشان منتشر شده است.

 

 

سایت خبری نیوز افیس
منبع کلی سایت: ibna

دسته بندی: کتاب برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد