نیوز افیس – آخوندی امروز عصر درمراسم  آیین آغاز عملیات ریل گذاری مترو بهارستان گفت: اینکه ماپس از ۲۲ سال به جایی که بخشی از بذر آن را کاشته‌ایم بازگردیم خوشایند است، از همه کسانی که در این مدت زحمت کشیده‌اند و این شهر را به آبادانی رسانده‌اندقدردانی و تشکر میکنم. عباس آخوندی وزیرراه واکسن […]

نیوز افیس –

آخوندی امروز عصر درمراسم  آیین آغاز عملیات ریل گذاری مترو بهارستان گفت: اینکه ماپس از ۲۲ سال به جایی که بخشی از بذر آن را کاشته‌ایم بازگردیم خوشایند است، از همه کسانی که در این مدت زحمت کشیده‌اند و این شهر را به آبادانی رسانده‌اندقدردانی و تشکر میکنم.

عباس آخوندی وزیرراه واکسن وشهرسازی درادامه مراسم افزود: شاید از ابتدا در ایران باید با شروع طرح شهرهای جدید ابتدا به فکر اجرای راه‌آهن‌ها می‌بودیم ولی در آن زمان نه تجربه و نه ادغام مطرح بود و وزارت مسکن کار خود را می‌کرد و وزارت راه نیز مشغول به کار خود بود، در چندسال گذشته بر این موضوع تاکیدات بسیاری شد و در برنامه ششم نیز برای نخستین بار مطرح شد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم در سال جاری شرکت قطار حومه‌ای را برای کلانشهرها ایجاد کنیم، کار بسیار مهمی است، در سال ۷۰۰ میلیون سفر در مراکز و حومه کلانشهرها صورت گیرد و همه مسافرت‌هایی که در بین شهرها انجام می‌شود باید ۱٫۵ میلیارد سفر باشد که رقم بسیار بالایی است، به همین عامل است که در برنامه‌ ششم این پیشنهاد را داشتیم و به تصویب رسید.

آخوندی تصریح کرد: این کار برای ما زمان بر و هزینه بالایی دارد اما چیزی که می‌تواند توزیع متوازن جمعیت را رفع کند قطار حومه‌ای است و اگر این فکر ۲۰ سال پیش وجود داشت ما شاهد شهراصفهان باجمعیت ۲ میلیون نفری نبودیم و شهرهای جدید باید بتوانند یک استاندارد پیشرو را نشان دهند.

وزیرراه شهرسازی ومسکن افزود؛ در شهر موجود با کسری زمین مواجه هستیم اما در شهرهای جدید با چنین مشکلاتی مواجه نیستیم، در زندگی جدید آپارتمانی فضاهای عمومی مانند مدرسه می‌تواند بالندگی را ایجاد کند و قرار بر این شد تا مدرسه‌هایی ایجاد شود که پیشرو باشد و در زمان غیر از مدرسه نیز به عموم خدمت شود.

عباس آخوندی ومهندس طاهرخانی رئیس شرکت شهرهای جدید به اتفاق زرگرپوراستانداراستان اصفهان و هیات همراه ،احمدی مدیرعامل شرکت عمران بهارستان، هیات مدیره شرکت عمران بهارستان ازپروژه های عمرانی شهربهارستان بازدیدوهمچنان بصورت نمادین مراسم ریل گذاری مترو بهارستان راموردافتتاح وازعملیات اجرایی این پروژه بازدیدبه عمل آوردند.

سایت خبری نیوز افیس
منبع :سایت خبری شمس
منبع۲ :سایت خبری شمیم میهن

دسته بندی: اخبار شهرستان مبارکه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد