اخراج بیش از 500 هزار کارگر خارجی از عربستان | نرخ بالای بیکاری

نیوز افیس – نرخ بالای بیکاری و بالارفتن هزینه های زندگی در عربستان موجب شده است تا در سال ۲۰۱۷، حدود ۵۵۸ هزار و ۷۱۶ کارگر خارجی از این سرزمین اخراج شوند. – ” به گزارشفانوس”، براساس گزارش اخیر سازمان کل تامین مدنی عربستان که رونوشتی از آن در اختیار روزنامه سبق این سرزمین قرار […]

نیوز افیس –

نرخ بالای بیکاری و بالارفتن هزینه های زندگی در عربستان موجب شده است تا در سال ۲۰۱۷، حدود ۵۵۸ هزار و ۷۱۶ کارگر خارجی از این سرزمین اخراج شوند.

– ” به گزارشفانوس”، براساس گزارش اخیر سازمان کل تامین مدنی عربستان که رونوشتی از آن در اختیار روزنامه سبق این سرزمین قرار گرفته است، شمار کارگران خارجی در بازار کار عربستان از هشت میلیون و ۵۱۸ هزار تن به هفت میلیون و ۹۵۹ هزار نفر رسیده است که این میزان کاهش هفت درصدی کارگران غیر سعودی را نشان می دهد.

نرخ بیکاری ۱۲٫

۸ درصد در عربستان موجب شد، مقام های این سرزمین افزایش استخدام نیروی کار داخلی را در دستور کار قرار دهند به طوری که براساس دستور العمل جدید این سرزمین، تنها اتباع سعودی می توانند در مشاغلی چون بیمه، مخابرات، راه و ترابری اشتغال داشته باشند.

براساس آمار سازمان کل تامین مدنی عربستان، در سال گذشته میلادی شمار افراد شاغل سعودی با رشد ۶٫

۵ درصدی از یک میلیون و ۸۶۲ هزار نفر، به یک میلیون و ۹۸۳ هزار رسیده است.

عربستان برای کاهش کسری بودجه خود که به دنبال کاهش شدید نرخ نفت در سال های گذشه روی داد، دست به سلسله اقدامات ریاضت بازرگانی زد که از آن جمله می توان به افزایش هزینه زندگی کارگران خارجی در این سرزمین اشاره کرد.

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: اقتصادی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد