نیوز افیس – پنجمین جلسه شورای اندیشه ورزی شبکه قرآن و معارف سیما با حضور اعضای شورا و با محوریت طرح ملی قرآنی ۱۴۵۲ برگزار شد. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما؛ پنجمین جلسه شورای اندیشه ورزی شبکه قرآن و معارف […]

نیوز افیس –

پنجمین جلسه شورای اندیشه ورزی شبکه قرآن و معارف سیما با حضور اعضای شورا و با محوریت طرح ملی قرآنی ۱۴۵۲ برگزار شد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما؛ پنجمین جلسه شورای اندیشه ورزی شبکه قرآن و معارف سیما با حضور دکتر عبدالهادی فقهی زاده ، دکتر محمدحسین محمدزاده، حجج اسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی و محسن عرفاتی، سیدعلی سرابی ، سعید مقیسه و عبدالکریم خیامی در این شبکه برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر محمدزاده رییس شورای اندیشه ورزی شبکه قرآن و معارف سیما ضمن خیر مقدم به دکتر فقهی زاده معاون جدید قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ارائه گزارشی از روند اجرای طرح های فراگیر قرآنی از ۱۴۴۱ تا ۱۴۵۱ پرداخت.

وی گفت : این طرح از ۱۱ سال پیش با عنوان ۱۴۴۱ آغاز شد و ماه رمضان و تابستان امسال تحت عنوان بشارت ۱۴۵۱ با محوریت ۲ سوره ملک و واقعه به اجرا درآمد که با استقبال قابل توجه ای از سوی مخاطبان مواجه شد.

همچنین دکتر محمدزاده گزارشی از چگونگی تشکیل شورای اندیشه ورزی و کارکرد آن به معاون جدید قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه کرد.

در این جلسه بررسی ها پیرامون سوره محوری طرح قرآنی ۱۴۵۲ ادامه یافت که مقرر شد یکی از سوره های مفصلات به عنوان محور این طرح ملی و قرآنی باشد و در نشستی خبری با حضور اهالی رسانه نام آن سوره اعلام شود.

ارائه گزارش بررسی برنامه رصد توسط حجت الاسلام والمسلمین حشمتی معاون سابق قرآن و عترت وزارت از دیگر مواردی بود که به آن پرداخته شد.

همچنین در این جلسه پیشنهادهای موثر جهت حضور گسترده تر شبکه قرآن و معارف سیما در فضای مجازی که توسط مهندس سعید مقیسه مطرح شد ، مورد بررسی قرار گرفت.

پایان خبر/۴۹
کلید واژه ها: قرآنقرآنیاندیشهشبکهوزارت فرهنگدکترسورهشورااسلامشورایگزارشزادهسیمابرگزارمعاونوزارتاسلامیروابط عمومیارشادفرهنگفضای مجازیماه رمضانسعیدخبرگزاریفقهیجدیدتابستانبرنامهشبستاندرآمد

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: سیاسی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد