نیوز افیس – مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برگزاری ویژه برنامه های فاتحان آسمان همزمان با فروردین ۹۷ در مناطق مرزی و عملیاتی استان خبر داد. – ” در سنندج اظهار کرد: دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت (ع) با همکاری ادرات کل فرهنگ و […]

نیوز افیس –

مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برگزاری ویژه برنامه های فاتحان آسمان همزمان با فروردین ۹۷ در مناطق مرزی و عملیاتی استان خبر داد.

– ” در سنندج اظهار کرد: دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت (ع) با همکاری ادرات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، آذربایجان غربی و خوزستان در نظر دارد دومین برنامه هنری فاتحان آسمان با موضوع فرهنگ هشت سال دفاع مقدس و شهادت را اجرا کند.

وی در خصوص نحوره اجرای این برنامه عنوان کرد: با توجه به استفاده حداکثری از ظرفیت های مادی و نیروی انسانی اجرای کلیه نمایش های خیابانی و نمایشگاه های تجسمی و کارگاه های هنرهای تجسمی در شاخه نقاشی به ادارات کل پنج استان مرزی سرزمین واگذار شده است.

مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به نحوه اجرای این برنامه افزود: استان های مربوطه با توجه به همگرایی با انجمن نمایش و تجسمی استان و دسته ها و هنرمندان متقاضی شرکت کننده، زمانبندی و اجراها را برنامه ریزی کرده و محل های پرتردد در استان های خود را به منظور اجرای برنامه ها در نظر می گیرند تا بدین وسیله ضمن کاهش برآورد هزینه های مربوطه بیشترین سطح تاثیرگذاری را بر مخاطب داشته باشند.

افصحی، ترویج و گسترش فرهنگ هشت سال دفاع مقدس با محوریت قرآن و عترت در حوزه هنرهای نمایشی و تجسمی، شناسای ظرفیت های نمایشی در حوزه تئاتر قرانی و دفاع مقدس، تشویق در جهت خلق و ارائه آثار با مضامین فرهنگ جبهه و شهادت با محوریت قرآنی و عترتی، ایجاد زمینه و بستری برای اجرای نمایش های دفاع مقدس برای مخاطبان عظیم راهیان نور، حمایت از هنرمندان و پدیدآورندگان نمایش های دفاع مقدس با محوریت قرآنی و عترتی، بازخوانی هویت هشت سال دفاع مقدس در بهره گیری از هنرهای نمایشی و تجسمی و احیای اعتلای نمایش نامه های حوزه دفاع مقدس از اهداف برنامه فاتحان آسمان برشمرد.

وی به موضوع برنامه فاتحان آسمان اشاره کرد و ابراز داشت: اندیشه و آرمان های اسلامی در فرهنگ هشت سال دفاع مقدس، معرفی شخصیت ها و سیره زندگی شهدای دفاع مقدس، استفاده از روایات و خاطرات دفاع مقدس، معرفی عملیات های دوران دفاع مقدس با محوریت قرآنی و عترتی از جمله موضوع های این برنامه است.

وی، نمایش های این برنامه را شامل تئاتر خیابانی و هنرهای تجسمی عنوان کرد و ادامه داد: اکران فیلم های بلند و کوتاه با موضوع هشت سال دفاع مقدس در بخش جنبی ویژه برنامه فاتحان آسمان نیز برگزار می شود.

مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خاطر نشان کرد: نوآوری و خلاقیت در نوع نگاه به مضامین فرهنگ دفاع مقدس و تلاش برای معاصرسازی و شکل اجرا از شرایط و مقررات عمومی نمایش های این برنامه است.

پایان خبر/۷۹
کلید واژه ها: دفاع مقدسبرنامهنامهنمایشمقدسفرهنگقرآناستانآسمانکردستاناسلامیارشادهنرمنداندفترقرآنیادارهخیابانیآذربایجان غربیبرگزارنیروی انسانیبرنامه ریزیتاثیرگذاریمخاطبشهادتتئاتراکران فیلمآذربایجانهنرینمایشگاهخوزستان

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: خواندنی ها برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد