نیوز افیس – – به گزارش سایت قطره و به نقل ازدفاع پرس” از خوزستان، سی و یکمین سالگرد شهدای شیمیایی بهبهان، عصر روز گذشته (جمعه) با حضور مسئولین ارشد لشکری و کشوری و عموم مردم در یادمان محل شهادت این شهیدان در جاده شهید صفوی شلمچه (منطقه عمومی عملیات کربلای ۵) برگزار شد. سردار […]

نیوز افیس –

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازدفاع پرس” از خوزستان، سی و یکمین سالگرد شهدای شیمیایی بهبهان، عصر روز گذشته (جمعه) با حضور مسئولین ارشد لشکری و کشوری و عموم مردم در یادمان محل شهادت این شهیدان در جاده شهید صفوی شلمچه (منطقه عمومی عملیات کربلای ۵) برگزار شد.

سردار سرتیپ پاسدار داود عامری مشاور رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان این که عملیات کربلای ۵ مسبب پیروزی های بعدی در دفاع مقدس شد، اظهار داشت: در این عملیات با قرارگیری گردان فجر بهبهان در کانون بمباران شیمیایی، ۱۲۰ نفر از رزمندگان این گردان به شهادت رسیدند.

وی افزود: در عملیات کربلای ۵ عراقی هایی که به سلاح های پیشرفته جهانی مجهز بودند، در مقابل ایثار و ایستادگی رزمندگان ایران کم آوردند و مجبور به عقب نشینی شدند.

سردار عامری خاطرنشان کرد: اقتدار ایران اسلامی مرهون خون پاک شهدا است و ما به پشتوانه آنان است که امروز در عرصه بین المللی حرفی برای گفتن داریم.

در این مراسم، مردم شهید پرور بهبهان، خرمشهر، آبادان، اهواز و مسئولان حاضر در مراسم، با گل های نرگس مزار شهدای شیمیایی ملقب به نرگس های سوخته را گلباران کردند.

خاطرنشان می شود، صبحگاه جمعه نوزدهم دی ماه سال ۱۳۶۵ در حالی که عملیات کربلای ۵ در دشت شلمچه آغاز شده بود و رزمندگان اسلام در آن عملیات بزرگ، درحال پیشروی بودند، نیرو های بعثی در حمله ای هوایی به مقر رزمندگان گردان فجر بهبهان که خود را برای حمله آماده می کردند، با بمب شیمیایی یورش بردند و بسیاری از رزمندگان را ناجوانمردانه به شهادت رساندند و تعدادی را نیز مصدوم کردند.

پایان خبر/
کلید واژه ها: شیمیاییبهبهاندفاع مقدسشهداشهادتشلمچهبرگزارشهیدسردارایراناسلامبین المللیحملهمقدسمردمجمعهبمبارانمسئولاناسلامیتصاویرسالگردبنیادایثارمشاورهواییاهوازکشوریگزارشجهانیامروز

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: سیاسی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد