نیوز افیس – ـ هفته قرآن و عترت چهارمحال و بختیاری با حضور نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مسئولان استان با افتتاح نمایشگاه آثار قرآنی آغاز به کارکرد. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا”؛ جواد کارگران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد چهارمحال و بختیاری صبح امروز ۲۴ بهمن در آیین […]

نیوز افیس –

ـ هفته قرآن و عترت چهارمحال و بختیاری با حضور نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مسئولان استان با افتتاح نمایشگاه آثار قرآنی آغاز به کارکرد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا”؛ جواد کارگران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد چهارمحال و بختیاری صبح امروز ۲۴ بهمن در آیین افتتاحیه هفته قرآن و عترت چهارمحال و بختیاری که در اداره کل فرهنگ و ارشاد استان برگزار شد گفت: فراخوان جشنواره قرآن و عترت مهرماه سال جاری برای اولین بار در شورای هماهنگی و توسعه فعالیت های قرآنی اعلام شد.

وی برگزاری هفته قرآن و عترت را یکی از برنامه های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح سرزمین دانست و اظهار کرد: هفته قرآن و عترت برای اولین بار در استان برگزار می شود.

کارگران بابیان اینکه ایجاد فضای قرآنی در سطح استان و شناسایی استعدادهای قرآنی از شاخص ترین اهداف هفته قرآن و عترت در چهارمحال و بختیاری است افزود: تولید آثار هنری با موضوع قرآن و عترت و ترویج و توسعه فعالیت های قرآنی از دیگر اهداف این هفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به راه اندازی سایت قرآن و عترت برای اولین بار در استان بیان کرد: بیش از ۱۶ هزار نفر از این سایت بازدید کردند.

وی بابیان اینکه ۹ جشنواره قرآنی در رشته های تجسمی، صنایع دستی، شعر و داستان، نغمات دینی، رسانه ها، علمی و پژوهشی، نمایش و سینما به مناسبت هفته قرآن و عترت برگزار شد تصریح کرد: ۷۲۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

کارگران برگزاری مسابقات قرآن در رشته های حفظ، مفاهیم و قرائت از دیگر برنامه های شاخص هفته قرآن و عترت چهارمحال و بختیاری دانست و ابراز کرد: ۳۷۰ نفر برای شرکت در این مسابقات ثبت نام کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با تأکید بر اینکه در این هفته بیش از ۲۰ برنامه قرآنی در شهرستان های استان برگزار می شود خاطرنشان کرد: برگزاری محافل انس با قرآن کریم، مسابقات قرآن، مسابقات کتاب خوانی قرآنی، نمایشگاه در حریم ریحانه، برگزاری دوره خبرنگاری قرآنی و نام گذاری اماکن بانام های قرآنی از برنامه های پیش بینی شده هفته قرآن و عترت در سطح استان است.

وی تعداد آثار ارائه شده در نمایشگاه قرآن و عترت را ۸۰ اثر برشمرد و ادامه داد: این آثار در رشته های خوشنویسی، داستان، مقاله، کتاب، پایان نامه، نقاشی، پوستر، تصویر، نقاشی خط، فیلم، شعر، رسانه ها، نمایش و تعزیه است.

کارگران یادآور شد: نمایشگاه قرآن و عترت از بیست و چهارم بهمن ماه لغایت سی ام از ساعت ۸ الی ۱۳ صبح و عصرها از ساعت ۱۵ الی ۱۸ در نگارخانه شهید شهرانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پذیرای علاقه مندان است.

کلید واژه ها: قرآنچهارمحال و بختیاریاستانقرآنیبرگزاربختیاریفرهنگنمایشگاهنمایشارشادمسابقاتاسلامیبرنامهجشنوارهنماینده ولی فقیهاولینشورای هماهنگیافتتاحرشتهوزارت فرهنگادارهرسانهتوسعهنقاشیآثار هنریساعتشاخصکتابپیش بینیفراخوان

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: خواندنی ها برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد