نیوز افیس – امین حسین نقشینه درباره وضعیت جوی سه روز آینده سرزمین اظهار کرد: طی ساعات آتی جریان های شمالی وارد سرزمین می شود که پیامد آن کاهش نسبی دما در سواحل خزر و بارش پراکنده باران در گیلان، – گلستان و مازندران است. به گزارش سایت قطره و به نقل ازبلاغ”، کارشناس سازمان […]

نیوز افیس –

امین حسین نقشینه درباره وضعیت جوی سه روز آینده سرزمین اظهار کرد: طی ساعات آتی جریان های شمالی وارد سرزمین می شود که پیامد آن کاهش نسبی دما در سواحل خزر و بارش پراکنده باران در گیلان، – گلستان و مازندران است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازبلاغ”، کارشناس سازمان هواشناسی سرزمین از ورود سامانه بارشی به سرزمین طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد و گفت: پیامد این سامانه بارشی، بارش باران، بارش برف، وزش باد و کاهش دما تا سقف ۶ درجه برای استانهای شمالی طی سه روز آینده است.

امین حسین نقشینه درباره وضعیت جوی سه روز آینده سرزمین اظهار کرد: طی ساعات آتی جریان های شمالی وارد سرزمین می شود که پیامد آن کاهش نسبی دما در سواحل خزر و بارش پراکنده باران در گیلان، گلستان و مازندران است.

وی از ورود سامانه بارشی از عصر روز یکشنبه خبر داد و تصریح کرد: از عصر روز یکشنبه با ورود سامانه بارشی در شمال غرب، سواحل غربی خزر و رفته رفته البرز مرکزی، ابرناکی، بارش برف و باران، وزش باد و کاهش دما به وقوع می پیوندد.

این کارشناس سازمان هواشناسی سرزمین ادامه داد: طی روز دوشنبه، بارش برف و باران و وزش باد، سواحل دریای خزر، بخشهایی از شمال غرب، دامنه های شمالی البرز و بخشهایی از شمال شرق سرزمین را فرا می گیرد.

به گفته نقشینه، یکی از پیامدهای این سامانه در روزهای دوشنبه و سه شنبه وزش باد شدید و کاهش ۲ تا ۶ درجه ای دما در نیمه شمالی سرزمین است.

وی توضیح داد: این سامانه بارشی در روز یکشنبه ابتدا استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و گیلان را با برف و باران مواجه می کند که گستره بارشها روز دوشنبه به مازندران، گلستان، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین و ارتفاعات البرز در استان های البرز و تهران هم کشیده می شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی سرزمین با اشاره به لغزندگی جاده های کوهستانی در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه به مسافران توصیه کرد تا جوانب احتیاط و عبور و مرور را در نظر بگیرند.

نقشینه با بیان اینکه این سامانه بارشی تا روز سه شنبه در سرزمین باقی می ماند، گفت: از روز سه شنبه از حجم بارشها کاسته می شود و جوی نسبتاً آرام در روزهای پایانی هفته سرزمین را در بر می گیرد.

وی تصریح کرد: دریای خزر در روزهای آتی مواج پیش بینی می شود و باید مسافران و ساکنان سواحل به توصیه های ایمنی دقت داشته باشند.

نقشینه درباره وضعیت جنوب غرب سرزمین نیز اظهار کرد: از روز یکشنبه بعدازظهر و صبح دوشنبه به عامل افزایش سرعت وزش باد پدیده باد و گردوخاک در شهرهای مرزی جنوب غرب و غرب سرزمین دور از انتظار نیست.

کلید واژه ها: سامانه بارشیبارششنبهسرزمینسازمان هواشناسی سرزمینسازمان هواشناسیشمالیکشنبهبارانوزش باددوشنبهبارش برفسواحلمازندرانهواشناسیکارشناسکاهشالبرزآیندهگلستانآذربایجاندریای خزرگیلاناستانمسافرانروزهای پایانیشهرهای مرزیتوصیهجنوبکوهستانی

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: اجتماعی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد