نیوز افیس – ارتش سوریه و همپیمانانش پس از عقب راندن جبهه النصره و دسته های همپیمانش در جنوب حلب بیش از ۲۰ روستا را در این منطقه آزاد کردند.   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری نیوزافیس به نقل از المادین، ستاد تبلیغات جنگ در سوریه اعلام کرد که ارتش سوریه و […]

نیوز افیس –

ارتش سوریه و همپیمانانش پس از عقب راندن جبهه النصره و دسته های همپیمانش در جنوب حلب بیش از ۲۰ روستا را در این منطقه آزاد کردند.

 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری نیوزافیس به نقل از المادین، ستاد تبلیغات جنگ در سوریه اعلام کرد که ارتش سوریه و همپیمانانش مناطق«جبل المدور» و «وادی الصنوع» و ۵ روستا را در ریف جنوبی حلب آزاد کردند.


این ستاد تأکید کرد که روستاهای آزاد شده عبارتند از:«النعمانیه، البویضه صغیره، مشرفه البویضتین، بویضه کبیره و الواجد».


پیش از این خبرگزاری سانا گزارش داد که  ارتش کنترل ۱۵ روستا را در ریف جنوبی حلب به دست گرفته و استحکامات و مواضع دسته تروریستی جبهه النصره و دسته های همپیمان آن را منهدم کرد.


 


یگان های از ارتش عربی سوریه با همکاری نیروی های همپیمان کنترل روستاها و مناطق جدید در ریف حلب جنوبی پس از نابودی آخرین اماکن تجمع واستحکامات گروهک تروریستی جبهه النصره وگروه های مرتبط با آن را به دست گرفت.

خبرنگار سانا در حلب گزارش داد که یگان های از ارتش با همکاری با نیروی های همپیمان پیشروی خود در روستاها ومناطق تحت اشغال تروریست ها ی جبهه النصره  و دسته های وابسته با آن در ریف جنوبی شهر را ادامه دادند که طی این عملیات نظامی روستاهای« قیقان ،ایوبیه ،کفر ابیش ،بلوزه، منطار ، صفا ،تلیل الصفا ،کفر کار ،بنان ومناطق دیگر» را بازپس گرفتند.

این خبرنگار افزود که عملیات ارتش دقیق وسریع بود و به از بین بردن تعدادی از تروریست ها وانهدام تسلیحات وتجهیزان آنان انجامید. همچنین یگان های مهندسی ارتش  سوریه عملیات پاک سازی و بازرسی روستاها و شهرهای آزاد شده را  به منظور کشف مین ها و خنثی کردن بسته های انفجاری که توسط تروریست ها در منازل شهروندان و خیابان های اصلی و میدان های عمومی کاشته شده، آغاز کردند.

در تحولی دیگر، بیش از ۵۰۰ خانوار از ساکنان شهرک «بیت جن» در حومه جنوب استان ریف دمشق با کامل شدن تسلط ارتش عربی سوریه و همپیمانان آن بر این منطقه به خانه های خود بازگشتند.

خبرنگار سانا گفت که بازگشت اهالی شهرک بیت جن پس از آن صورت گرفت که عناصر تروریستی موجود در این منطقه، سلاح های سنگین و نیمه سنگین خود را تحویل ارتش عربی سوریه سوریه داده بودند.

وی ادامه داد: نیروهای ارتش با ورود به شهرک بیت جن اقدام به خنثی سازی بمب ها و مین های برجا مانده در بخش ها و مناطق «بردعیا، تل مروان، مغرالمیر و تلول الحمر»  واقع در شرق روستای «حضر» کردند.

منطقه معروف به شهرک بیت جن و روستاهای اطراف آن، جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار نفر داشت که در اثر جنایت های تروریستی جبهه النصره و سایر دسته های مسلح، بیشتر  آنها از ۶ سال پیش مجبور به ترک خانه های خود و رفتن به روستاها و شهرهای مجاور شدند.

 


 

پایان خبر

سایت خبری نیوز افیس

دسته بندی: بین الملل برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد